جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

انتصاب محمد مهدی قاسمی به عنوان مدیر شبکه «شما» - صفحه محتوایی خبر

 

 

انتصاب محمد مهدی قاسمی به عنوان مدیر شبکه «شما»

انتصاب محمد مهدی قاسمی به عنوان مدیر شبکه «شما»

 

دكتر علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما، محمد مهدی قاسمی را به عنوان مدیر شبکه «شما» منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومي معاونت امور استا ن ها، دكتر دارابي، محمد مهدی قاسمی را به عنوان مدیر شبکه مراکز استان‌ها، «شما» منصوب کرد.
در حکم دكتر علی دارابی آمده است: «شما» که شبکه مردم ایران است باید آئینه تمام نمای ایرانیان باشد، سرمایه اجتماعی و وحدت ملی را ارتقاء دهد، ثبات سیاسی و همگرایی ملی و وفاق را افزایش دهد؛ اسلام، ایران، مردم، انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و رهبری و ارزش های دینی در صدر مؤلفه های وحدت ملی هستند و شبکه شما باید این اهداف را مد نظر قرار دهد.
در ادامه تصریح شده است: شبکه «شما» باید رقابت سالم و هدفمند در میان شبکه‌های استانی را به عنوان راهبردی مهم در نظر گرفته و برنامه‌سازی تراز و معیار را به نمایش بگذارد و در این مسیر با طراحی جدول پخش حرفه‌ای و هنرمندانه، برترین، فاخرترین و جذاب‌ترین تولیدات استان‌ها را به نمایش بگذارد. رخدادهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، سیاسی، اقتصادی استان ها را بازتاب دهد و با امید آفرینی به توسعه کشورکمک بایسته‌ای نماید. گردشگری، زیارت، محیط زیست و کشاورزی را در اولویت‌های خود قرار دهد تا اقتصاد مقاومتی را در اقدام و عمل اجرا نماید.
دكتر دارابی در ادامه حکم خود برای انتصاب قاسمی خاطرنشان کرده است:  شبکه «شما» باید در صیانت از فرهنگ‌ها، آئین‌ها و آداب و رسوم اصیل ایرانی – اسلامی به مثابه ساز و کاری مؤثر و ایجابی در مقابله با فرهنگ مهاجم غرب ابتکار عمل را بدست گیرد و در این راستا، تولید و پخش برنامه‌های موسیقایی چشم‌نواز و جذاب بومی و ملی و مستندهای فاخر مورد تأکید ویژه است.
در بخش دیگری از این حکم آمده است: از جناب عالی که بحمدالله از ایثارگران و جانبازان پرافتخار دفاع مقدس هستید می‌خواهم با عزم و مدیریت جهادی و مشارکت همکاران و مدیران متعهد و انقلابی تمهیدات لازم را برای راه‌اندازی مجدد شبکه اتخاذ و با بهره‌گیری از خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها و همکاری بایسته و همه جانبه مراکز استان‌ها این شبکه را از حیث نحوه مدیریت، اداره، نیروی انسانی، برنامه‌سازی و جذب مخاطب به ترازی از شبکه‌های تلویزیونی رسانه ملی مبدل نمایید.
در پایان تصریح شده است: از همه مدیران محترم مراکز استان‌ها، مدیران محترم ستاد معاونت به ویژه رئیس محترم مرکز سیمای استان‌ها و معاونان محترم سیمای مراکز انتظار همکاری شایسته با شما را دارم و از خداوند بزرگ توفیقات روزافزون الهی برای جناب عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو رهنمودهای رهبر حکیم انقلاب اسلامی خواهانم.
گفتنی است دکتر قاسمی در کارنامه خود مدیریت شبکه آموزش و مدیرکلی طرح و برنامه سیما را دارد؛ مدیریت رادیو سلامت و مشاور رئیس سازمان در امور جوانان از دیگر سوابق مدیریتی وی به شمار می رود ضمن اینکه او پیش از این هم مسئولیت مدیریت شبکه «شما» را بر عهده داشت.