جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

انجام شش پژوهش تولید محور در مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

انجام شش پژوهش تولید محور در مرکز خراسان شمالی


شش پژوهش تولید محور در واحد آموزش و پژوهش مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی در سال جاری در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی، وزیری مدیر واحد آموزش و پژوهش مرکز در این باره گفت: در حال حاضر 6 پژوهش تولید محور در مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی در حال انجام است که تا پایان بهمن ماه آماده می گردد .

وی افزود: طرح های پژوهشی در دست اجرای صدا و سیمای خراسان شمالی (طرحهای تولید محور) شامل ؛ 1- زندگی نامه آیت ا... نجفی قوچانی (فاروجی) کاری از خلیل باقری مشک آبادی 2- مشاغل سنتی و فراموش شده خراسان شمالی کاری از مرتضی قنبر آبادی  3- رودخانه های مرزی خراسان شمالی پژوهشی از دکتر جعفری 4- زندگی نامه آیت ا... مهمان نواز کاری از مرتضی قنبرآبادی 5- کشتی باچوخه در خراسان شمالی پژوهشی از علی احسانی فر و 6- موسیقی در خراسان شمالی کاری از سیاووش مهرو می باشد .

وزیری با بیان اینکه برگزاری شورای علمی– پژوهشی مرکز موجب بررسی و تصویب 6 عنوان از طرح های پژوهشی منجر به تولید در صدا و سیمای خراسان شمالی شده است افزود: تصویب 8 عنوان از طرح های پژوهشی اسنادی و راهبردی در این شورا و پیگیری تصویب هر یک از عناوین طرح های مصوب پژوهشی شورا در واحد های ستادی از جمله دیگر فعالیتهای واحد آموزش و پژوهش مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی در سال 91 بوده است .

alt

 مدیر واحد آموزش و پژوهش مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی اضافه کرد: این واحد طرح های پژوهشی همچون بررسی و مقایسه دستور زبان فارسی با دستور زبان کرمانجی در استان خراسان شمالی - معرفی محصولات بومی ، محلی و صنعتی و پتانسیل های موجود در مشاغل مرتبط با آنها ( در راستای شعار سال) - بررسی الگوهای قناعت و کفایت در میان زنان عشایر کرمانج خراسان شمالی - مفاخر و مشاهیر خراسان شمالی و همچنین زندگینامه خبرنگار شهید محمدرضا امانی (میثم) را در دست مطالعه و مذاکره با واحدهای ستادی دارد .

گفتنی است این واحد از ابتدای تاسیس مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی تاکنون 25 مورد طرح پژوهشی تکمیل شده نیز ارائه کرده است که برخی از آنها عبارتند از: از آلاداغ تا تفتان پژوهشی از مرتضی قنبرآبادی - کوه های خراسان شمالی به همت علیرضا مهاجری و اعظم مهاجری -  تاریخچه صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی کار مشترکی از مرتضی قنبرآبادی و حامیه ذوقی -  اطلس فرهنگی خراسان شمالی( شماره 2 ) پژوهشی از حامیه ذوقی و سید عباس وزیری و همچنین پژوهش (( فرهنگ عامه در خراسان شمالی )) کار مشترکی از مرتضی قنبرآبادی و حامیه ذوقی .