جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

انجام پژوهشی با موضوع" عنوان سال" در مرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

انجام پژوهشی با موضوع" عنوان سال" در مرکز زنجان

پژوهش «اهمیت و بایسته های تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی با تاکید بر نقش رسانه ملی» توسط بهنام رضاقلی زاده در واحد آموزش و پژوهش صداوسیمای مرکز زنجان انجام شده است .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان،این پژوهش حاوی 6 فصل می باشد پژوهشگربا توجه به اهميت و ضرورت تحقیق، اهداف تحقيق را مشخص و با طرح کردن سوالاتی با روش  اسنادي و كتابخانه‌اي پژوهش فوق را انجام داده است و در راستاي گردآوري مطالب ، از كتابها، مقالات و وب‌سايت‌هاي مختلف بهره گرفته شده است.

در فصل اول، کلیات تحقیق و اهمیت و ضرورت انجام چنین پژوهشی آورده شده ، در فصل دوم، به دلایل و اهداف نامگذاری سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» و بسترهای تحقق آن پرداخته شده است. فصل سوم، به بايدها و نبايدهای «توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني»، الزامات و مزایای تحقق اهداف عنوان سال و وظایف مردم، دولت و تولیدکنندگان در این سال، اختصاص دارد.

در فصل چهارم، به آموزه های اسلام در خصوص اقتصاد و تولید و ابعاد اساسی در ساختار اقتصاد اسلامی پرداخته شده، در فصل پنجم، بر نقش صداوسیما در تبیین جنبه های پیشرفت اقتصادی، فرهنگ سازی مصرف کالاهای داخلی، اولویت های برنامه سازی در خصوص موضوع سال و بر گفتمان «توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني» در رسانه ملی تاکید می شود. فصل ششم نیز به نتیجه گیری و پیشنهادها اختصاص دارد.

 این پژوهش حاوی ضمیمه نیز می باشد که مباحث سه جلسه اتاق فکر در صداوسیمای مرکز زنجان با حضور کارشناسان و فعالان اقتصادي استان  شامل  تولیدکنندگان بخش خصوصی ، روساي اتاق تعاون ، بازرگاني و خانه صنعت و معدن  و اساتید و صاحب نظران دانشگاهی  مي باشد  گفتنی است در این پژوهش راهبردهایی در زمینه برنامه سازی در حوزه اقتصادی پیشنهاد شده است.

alt