جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

انجام 9 طرح پژوهشی در شبکه اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

انجام 9 طرح پژوهشی در شبکه اترک

مدیر واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای خراسان شمالی گفت : 9 طرح پژوهشی در واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی  انجام و آماده بهره برداری شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ سیدعباس وزیری در این باره افزود: 9 طرح پژوهشی در سال 91 که مزین به نام «سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» بود در واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای خراسان شمالی اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت .

وی اضافه کرد: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و با رویکرد توجه به پتانسیل های بومی در راستای تولید علم و توجه به پژوهش محوری در تولیدات صدا و سیما، 9 طرح پژوهشی انجام شد .

مدیر واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای خراسان شمالی افزود: عناوین طرح های پژوهشی عبارتند از : «بررسی مشاغل بومی ، محلی و فراموش شده خراسان شمالی» به همت مرتضی قنبرآبادی - « پوشاک قوم کرمانج و مولفه های هنری آن» پژوهشی از دکتر آرش قره گوزلو - « کشتی با چوخه » کاری از علی احسانی فر -  «رودخانه های مرزی خراسان شمالی» به همت دکتر تیمور جعفری - «موسیقی خراسان شمالی» فعالیت پژوهشی سیاووش مهرو - «زندگینامه آیت الله مهمان نواز» به کوشش مرتضی قنبرآبادی – «زندگینامه آیت الله آقا نجفی قوچانی» کاری از خلیل باقری مشک آبادی – «معرفی محصولات بومی، محلی و صنعتی خراسان شمالی» کاری از محمد ایزانلو و «اطلس فرهنگی خراسان شمالی» پژوهش مشترکی از سیدعباس وزیری و حامیه ذوقی که در سال گذشته انجام و آماده بهره برداری شده است .

alt

سید عباس وزیری خاطر نشان کرد : طرح پژوهشی « رودخانه های مرزی خراسان شمالی » که به همت دکتر تیمور جعفری انجام شده است و از جمله طرح های تولید محور مرکز صدا و سیمای خراسان شمالی به شمار می رود هم اکنون بدست تهیه کنندگان مرکز در حال تبدیل شدن به مستند تلویزیونی است .

وی خاطر نشان کرد در حال حاضر پژوهش کشتی با چوخه و موسیقی خراسان شمالی نیز در دست مطالعه برای تبدیل شدن به مستند های تلویزیونی می باشد.

وی عنوان کرد رشد پژوهش های مرکز نسبت به سال 90 از افزایش 30 درصدی برخوردار است.

وزیری عنوان کرد پیشنهاد انجام 12 طرح پژوهشی در سال 92 نیز به واحد ستادی انجام شده که در صورت تصویب در سال 92 تولید خواهند شد.