سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

انس با قرآن مقدمه درک مفاهیم و عمل به قرآن - صفحه محتوایی خبر

 

 

انس با قرآن مقدمه درک مفاهیم و عمل به قرآن

انس با قرآن مقدمه درک مفاهیم و عمل به قرآن

انس با قرآن مقدمه درک مفاهیم و عمل به قرآن

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در نشست هماهنگی پخش زنده جزءخوانی و جمع خوانی ترتیل قرآن کریم  در ماه مبارک رمضان از مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) تبریز گفت : انس با قرآن مقدمه درک مفاهیم و عمل به قرآن است .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، آیت الله مجتهد شبستری افزود : تلاوت آیات قرآن کریم و برگزاری جلسات قرآن در جامعه بسیار مهم و تاثیرگذار است و نباید برگزاری محافل قرآنی به ماه مبارک رمضان محدود شود بلکه باید در طول سال هم به این موضوع پرداخت شود .

امام جمعه تبریز تاکید کرد : تمام دستگاه ها و نهادهای فرهنگی باید برای نهادینه کردن فرهنگ قرآن خوانی و عمل به مفاهیم آن در بین مردم برنامه ریزی خاصی داشته باشند و سهم صدا و سیما در این امر بیشتر از دیگر سازمان ها است .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم گزارشی از عملکرد صداو سیمای مرکز آذربایجان شرقی در پنج سال گذشته در پخش زنده جزءخوانی و جمع خوانی ترتیل قرآن کریم از مصلای حضرت امام خمینی ( ره )  در ماه مبارک رمضان ارائه کرد .

سید محسن لطیفی گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در تمامی حوزه ها ، امسال هم آمادگی کامل داریم جزءخوانی و جمع خوانی ترتیل قرآن کریم را از مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) به صورت زنده در رادیو و تلویزیون پخش کنیم .  

وی افزود : اجرا و پخش زنده چنین برنامه هایی با توجه به ماهیت و شکل آن و هماهنگی بین عوامل از جمله قاریان ، افراد حاضر در جلسه و مسائل فنی نیازمند همکاری سازمان ها و نهادهای فرهنگی است .

حجت الاسلام حسنی جهان رییس دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی هم گفت :  علاوه بر جزء خوانی و جمع خوانی ترتیل قرآن در مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) ، در ماه مبارک رمضان  امسال 75 جلسه جزءخوانی و جمع خوانی قرآن کریم در استان برگزار می شود که 25 جلسه آن در تبریز خواهد بود.

در این نشست نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز و مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اهدای لوحی از تعامل ، همراهی و همکاری مناسب  حجت الاسلام والمسلین محمدی مدیرعامل بنیاد خیریه مصلای حضرت امام خمینی ( ره )  در برگزاری هر چه بهتر جلسات جزءخوانی و جمع خوانی ترتیل قرآن کریم و پوشش رسانه ای آن تقدیر و تشکر کردند .