سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

انعکاس ارزش‌های انقلابی و اسلامی با زبان هنر - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس ارزش‌های انقلابی و اسلامی با زبان هنر

انعکاس ارزش‌های انقلابی و اسلامی با زبان هنر

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز ، گفت: تبیین ابعاد مختلف ارزش‌های انقلابی و اسلامی رسالتی سنگین بر دوش همه دستگاه های فرهنگی است که در این میان زبان هنر در قالب برنامه تلویزیونی ، سینما و تئاتر و موسیقی نقشی اثر گذار دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و تعدادی از تهیه کنندگان این سازمان با اشاره به ظرفیت های بالای هنر فیلم و سینما در جهت دادن به اندیشه های جوانان گفت: سینما و تلویزیون تبلیغ کننده‌ای رسا برای ارایه‌ی برترین حقیقت‌هاست که دست اندرکاران آن با ارتقا توانمندی های خود میتوانند در جهت تبلیغ دین گام های موثری بردارند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هنرمندان و کارگردانان باید بر روی محتوای آثار خود بیش از پیش اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: شاید برخی ها امکان حضور در مسجد و هیئت را نداشته باشند که ما می‌توانیم بسیاری از جوانان را با زبان هنر به سوی ارزش‌های انقلاب اسلامی سوق دهیم.

وی با تاکید بر اینکه هنر به ویژه هنر برجسته‌ سینما، تئاتر و موسیقی ، یک ضرورت برای کشور است، افزود: باید با تکیه بر ارزش های انقلابی و محتوای ایرانی و اسلامی، در جهت تقویت محتوایی اثرات سینمایی، فیلم‌های ارزشی، تئاتر، شعر و سرود در ارائه حقیقت‌ها به جوانان گام های موثر برداریم.

لطیفی مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد و برنامه های در دست تولید این سازمان در سال 97 گفت : محور همه تولیدات عمدتا در راستای ایجاد فضای نشاط و امید آفرینی در جامعه هست و به همین منظور دو عنوان سریال در دست تولید است که قابلیت پخش از شبکه های سراسری را دارد.

وی افزود : برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان ارزش های ملی و مذهبی را به شکلی هنرمندانه از قاب تلویزیون و رادیو استانی ترویج و تبیین میکنیم.

لطیفی با بیان اینکه برای رسیدن به نقطه ایده آل نیازمند کمک های مادی و معنوی هستیم گفت: سریالی 13 قسمتی با عنوان جلال برای چهل سالگی انقلاب اسلامی تولید میشود که بر مبنای اسناد تاریخی اوضاع و احوال روزهای شیرین انقلاب را بیان خواهد کرد.

در این دیدار آقایان کریمی، نجفی ، حیدرنژاد و گوهریان به بیان دیدگاه های خود پیرامون موضوعات و سریال های در دست تولید سیمای مرکز آذربایجان شرقی پرداختند.