جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

انعکاس با کیفیت برنامه های حرم رضوی در ماه رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس با کیفیت برنامه های حرم رضوی در ماه رمضان


شبکه استانی خراسان رضوی امسال در پخش ترتیل قرآن و مراسم شب های قدر برای مخاطبان شبکه های استانی و سراسری همراهی بی بدیل بود به طوری که تقدیر رئیس سازمان و مدیران ارشد رسانه ملی را به دنبال داشت.

این مطلب را علیرضا آینه دار معاون سیمای شبکه استانی خراسان رضوی اعلام کرد و افزود: پروژه پوشش این مراسم از صفر تا صد و در تمامی مراحل اعم از پیش تولید، هماهنگی با آستان قدس رضوی، تولید و ارسال سیگنال زنده به تهران به طور کامل  توسط تیم های تولیدی وفنی مرکز خراسان رضوی انجام شد.

وی افزود: پخش زنده مراسم  ترتیل و جز خوانی  قرآن از حرم مطهر رضوی به صورت روزانه با استقرار دو تیم مستقل تولیدی و فنی از مرکز برای پوشش و  پخش از شبکه اول در ساعت 5 صبح و شبکه قرآن در ساعت 10 صبح با بهره گیری از کلیه امکانات تصویربرداری و حرکتی مثل تراولینگ و کرین به خلق تصاویری زیبا و بدیع منجر شد. ضمن اینکه شبکه 3 و سایر شبکه های سراسری نیز به صورت غیر زنده از تصاویر این مراسم استفاده نمودند.

آینه دار با اشاره به پوشش مراسم 5 ساعته شب های قدر از صحن های مختلف حرم مطهر رضوی تصریح نمود، امسال برای اولین بار مرکز خراسان رضوی مراسم شب های قدر را با استقرار 15 دوربین در کلیه صحن های حرم مطهر رضوی به بهترین نحو ممکن پوشش داد.

این کار با ساماندهی 4 گروه مستقل تولیدی و  فنی شامل 100 نفر برای ارتباط زنده و مستقیم از  حرم مطهر رضوی و با استفاده از 3 دستگاه واحد سیار و دوربین های پرتابل و استفاده از کلیه امکانات حرکتی از جمله دو دستگاه کرین صورت گرفت.

استفاده از این امکانات و همچنین شناسایی نقاط جدید جهت استقرار دوربین ها در جای جای حرم مطهر رضوی منجر به خلق تصاویر بسیار زیبا و جذاب از این مراسم معنوی شد. این مراسم علاوه بر شبکه استانی خراسان رضوی از شبکه های یک، دو، جام جم و برخی از شبکه های استانی پخش شد.

آینه دار گفت: پوشش مستقل مراسم شب های قدر و ترتیل قرآن کریم در حرم مطهر رضوی  از شبکه استانی خراسان رضوی، مراتب تقدیر و سپاس جناب آقای مهندس ضرغامی رئیس محترم سازمان، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام  سازمان، آقای دکتر طهماسبی معاون امور استان ها و سایر مسئولان رسانه ملی  را به همراه داشت.

alt

alt

معاون سیمای خراسان رضوی در ادامه با اشاره به پوشش مناسب  راهپیمایی روز قدس و انعکاس و ارسال آنی تصاویر راهپیمایی مردم مشهد به شبکه های سراسری اظهار داشت: ما  اولین استانی بودیم که تصاویر راهپیمایی را به بهترین نحو و در اسرع وقت به شبکه های سراسری  ارسال کردیم و تصاویر راهپیمایی مشهد به صورت زنده و مستقیم در شبکه های یک، دو، سه، قرآن، خبر، شما، العالم، جام جم و پرس تی وی به صورت همزمان پخش شد.  ضمن اینکه  از محل برگزاری مراسم راهپیمایی با شبکه های 2، قرآن و خبر به صورت مستقل ارتباط دو طرفه برقرار و گزارشگران مرکز به صورت ویژه راهپیمایی مردم را گزارش دادند. هرچند که با توجه به تغییر مسیر راهپیمایی عملاً کار پوشش تصویری و سیگنال رسانی به مرکز با مشکلات متعددی روبرو بود،  اما  این کار به خوبی صورت گرفت. ضمن اینکه برای اولین بار سخنرانی مراسم روز قدس به صورت زنده از شبکه استانی نیز  پخش شد.

آینه دار همچنین از استقرار دوربین های متعدد مرکز در محل حرم مطهر رضوی و محل برگزاری نماز عید فطر جهت  انعکاس نماز عید فطر به صورت زنده از شبکه استانی و همزمان برای پخش از شبکه های  سراسری خبر داد. وی همچنین از پخش برنامه های تولیدی و تأمینی شبکه استانی در شب و روز عید فطر به صورت ویژه جهت ایجاد فضایی شاد و مفرح برای مردم  از جمله برنامه های نسیم شرقی و کوچه های آسمان در این دو روز به صورت ویژه برنامه عیدانه، پخش  4 فیلم سینمایی ویژه ( طنز ) در کنار برنامه ها و میان برنامه های جذاب از سیما، سخن گفت.

وی در پایان از همکاری آستان قدس رضوی با صدا و سیمای خراسان رضوی برای  پوشش  مراسم لیالی قدر و قرائت ترتیل قران و به عبارتی انتقال پیام معنویت و فرهنگ سازی معارف رضوی در ماه مبارک رمضان تقدیر و تشکر نمود.

alt