سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

انعکاس برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر

انعکاس برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر

 

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز آزادی خرمشهر برنامه ­های متنوعی برای مخاطبان خود تهیه کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه استانی سهند در سالگرد پیروزی رزمندگان جبهه اسلام و آزادسازی شهر خون و قیام از چنگال مزدوران بعثی، دوم و سوم خرداد در برنامه های روتین و زنده خود به صورت ویژه به این موضوع پرداخت می­کند. در برنامه صبحگاهی سحرلر، خانواده ، تبریزیم ، افطارلیق و اوباشدانلیق با دعوت از ایثارگران و زمندگان و با مرور خاطرات هشت سال دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر ،این معجزه الهی به طور مفصل بررسی می شود.

رادیو برون مرزی آذری زبان تبریز در بخش های مختلف خبری به تهیه کنندگی حسن صادقی و محمدرضا رحیمی به این موضوع پرداخته و درمورد برگزاری همایش­ها و نمایشگاه­های مختلف در تبریز و باکو اطلاع رسانی می­کند. همچنین برنامه­های سلام شنونده و پنجره به تهیه کنندگی و گویندگی سجاد دشتی، 40ایل لیک انقلاب به تهیه کنندگی پریسا امیری و گویندگی جعفر رضایی ، ققنوس به تهیه کنندگی امیری و گویندگی سِئودا حسن زادگان با محوریت دلاوری ها و از جان­گذشتگی های رزمندگان اسلام در عملیات آزادسازی خرمشهر تقدیم شنوندگان حوزه قفقاز و جمهوری آذربایجان می شود. علاوه بر این تولید نمایش یک قسمتی " نه تِئز بویودوم " (چه زود بزرگ شدم ) به سرپرستی و تهیه کنندگی جعفر رضایی و همکاری گروه نمایش رادیو ، و پخش تفاسیر خبری به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی از دیگر تمهیدات رادیو برون مرزی تبریز برای بزرگداشت این روز مبارک در تاریخ دفاع مقدس هشت ساله مردم ایران می­باشد.  

در معاونت صدا و رادیو مراغه هم برنامه های مختلفی برای سالروز حماسه سوم خرداد تدارک دیده شده است که از آن جمله می توان به ویژه برنامه­های شهر خاطرات ،آزادی خرمشهر ، حماسه ملی ، سوم خرداد ، ایثار جلوه لری اشاره نمود. همچنین در برنامه­های سحرلر ، سحر گوروشی ، یاشاسین جوانلیق ، نمایش رادیویی " در رکاب یحیی " ، یک جرعه عاشقی ، روایت آزادی ، عملیات بیت المقدس ، شنیدنی های تاریخ و دانیشیق به فراخور برنامه با دعوت از رزمندگان و جانبازان سال­های دفاع مقدس و کارشناسان مربوطه به بررسی ابعاد تاریخی و حماسی این فتح و پیروزی فرزندان خمینی کبیر (ره) پرداخته می شود.