جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

انعکاس حماسه حضور مردم استان توسط صدا و سیمای مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس حماسه حضور مردم استان توسط صدا و سیمای مرکز سمنان

انعکاس حماسه حضور مردم استان توسط صدا و سیمای مرکز سمنان

 

حضور حماسی و گسترده مردم انقلابی استان سمنان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تهیه و پخش 16405 دقیقه برنامه توسط صدا و سیمای مرکز سمنان پوشش داده شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی توکلیان مدیر کل این مرکز ضمن تبریک خلق حماسه دیگر ملت بزرگ ایران در  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در این دوره  صدا وسیمای مرکز سمنان برای اولین بار توانست بصورت زنده با 4 شعبه اخذ رای در شهرستان ها ی استان و همچنین  ستاد برگزاری انتخابات مستقر در استانداری سمنان ارتباط زنده تلویزیونی برقرار کند.

 وی با اعلام این خبر گفت: همکاران سیمای این مرکز به تهیه و پخش 11260 دقیقه برنامه بصورت زنده و ضبطی در ایام انتخابات پرداختند.

وی افزود: برنامه هایی مانند: " حق و تکلیف"  در 12 قسمت ، با نمایندگان، با ورزش، به وقت جوانی، پرسمان هفته، در شهر، رویش، زیر یک سقف و شب چراغ از جمله برنامه هایی بودند که از ماه ها قبل به این مناسبت در سیمای مرکز سمنان تهیه و پخش شدند.

دکتر توکلیان ضمن اشاره به ویژه برنامه زنده ایام انتخابات گفت: برنامه زنده " شکوه حضور" از 29 بهمن به مدت سه شب با دعوت از کارشناسان و مسئولین استانی به بیان اهمیت شرکت در انتخابات و اطلاع رسانی در خصوص چگونگی اخذ رای در استان پرداخت.

وی گفت: این برنامه در روز دوم اسفند نیز از ساعت 7 صبح تا 23 با برقراری ارتباط های زنده علاوه بر شبکه استانی از شبکه های سراسری و برون مرزی، حضور مردم جای جای این استان پهناور را در خلق حماسه ای دیگربه تصویر کشید.

 مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان مدت پخش برنامه های صدای مرکز سمنان را به مناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 4295 دقیقه اعلام کرد و افزود:

ما در صدای مرکز سمنان هم برای این منظور برنامه هایی را از ماه ها قبل شروع کرده و ویژه برنامه هایی هم در ایام انتخابات پخش کردیم.

وی به برنامه هایی که درصدای این مرکز با موضوع انتخابات تهیه و پخش شد اشاره کرد و افزود: در ماه های اخیر تا روز های منتهی به انتخابات در برنامه های روتین با موضوع اجتماعی مانند"  نگاه امروز"،" شب های نقره ای"، " صبح بخیر قومس "، " بی واسطه" و " زندگی سلام"  به این موضوع پرداختیم.

دکتر توکلیان به ویژه برنامه روز انتخابات با عنوان " شکوه حضور" اشاره کرد و افزود: در این ویژه برنامه که از 7 صبح الی 23  بصورت زنده ادامه داشت  21 ارتباط گزارشی با گزارشگران مستقر در شعب اخذ رای شهر سمنان، 52 ارتباط گزارشی با گزارشگران اعزامی به شهر ها و روستا های مختلف استان، 16 ارتباط گزارشی با صدای سایر مراکز استان ها، 5 ارتباط استودیویی با مراکز استان ها، 10 ارتباط گزارشی با شبکه های سراسری صدا، 5 ارتباط استودیویی با شبکه های سراسری رادیویی برقرار شد.

وی اضافه کرد: پخش 43 آنونس، 73 سرود و 1380 عنوان عکس در رادیو نما هم از جمله فعالیت های صدای مرکز سمنان در روز انتخابات بود.

مدیر کل مرکز سمنان در خصوص فعالیت های معاونت خبر این مرکز به مناسبت انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: معاونت خبر مرکز سمنان هم از ماه ها قبل تا روز انتخابات 226 دقیقه در بخش صدا و 474 دقیقه در بخش سیما  خبر تولید و پخش کرد. وی افزود: 122 مورد اخبار رادیو ، 137 مورد اخبار سیما ، 6 برنامه تریبون آزاد، 12 برنامه هشتگ یازده 98، یک ارتباط با شبکه خبر قبل از انتخابات و یک ارنباط در روز انتخابات، یک ارتباط با شبکه رادیویی پیام و یک ارتباط با شبکه رادیویی ایران در روز انتخابات از جمله اقدامات معاونت خبر  صدا و سیمای مرکز سمنان برای انتخابات بوده است.

 مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان اقدامات معاونت فضای مجازی این مرکز را برای انتخابات تولید موشن گرافی با عنوان " انتخاب درست"، دوربین مخفی، ویدئو کامنت، موشن گرافی، مستند گزارشی ، تهیه پوستر با عنوان " معیار" برای اینستا گرام و کاریکاتور در ماه های اخیر عنوان کرد و افزود:  این معاونت علاوه بر این اقدامات،  در روز انتخابات با تولید بیش از 40 دقیقه ویدئو در قالب های موشن گرافیک، ویدئوکامنت، مستند، گزارش های ایده محور و کلیپ تصویری با مردم استان همراه بود.وی گفت: برگزاری پویش انتخاب قوی ایران قوی، طراحی پوستر و عکس نوشت،کاریکاتور، پادکست و گزارش های خبری و انتشار در فضای مجازی و کانال ها و شبکه های اجتماعی مرکز از دیگر فعالیت های این معاونت در روز انتخابات به شمار می رود.