سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

انعکاس خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس و ماه محرم از طریق صدا و سیمای مرکز اصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس و ماه محرم از طریق صدا و سیمای مرکز اصفهان

انعکاس خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس و ماه محرم از طریق صدا و سیمای مرکز اصفهان

 

معاون سیمای صدا و سیمای مرکز اصفهان از انعکاس خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس و ماه محرم از طریق صدا و سیمای مرکز اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان سید علی معصومی‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شدگفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس همه برنامه‌ها مرتبط با این هفته به خصوص رژه نیروهای مسلح در مقابل گلستان شهدای اصفهان به شکل زنده و مستقیم از صدا و سیمای مرکز اصفهان پخش خواهد شد.

وی افزود: همچنین هر شب یک برنامه زنده با محوریت و هماهنگی سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان با حضور سرداران، رزمندگان و هنرمندان دفاع مقدس و خاطره‌گویی آنان در هفته دفاع مقدس پخش می‌شود.

معاون سیمای مرکز اصفهان گفت: پوشش تلویزیونی دیدار خانواده‌های شهدای دفاع مقدس با خانواده‌های شهدای مدافع حرم، بازخوانی وصایای شهدا و بازخورد نظرات مردمی، پخش اصوات شهدای استان اصفهان، پخش فیلم‌های سینمایی دفاع مقدس، نماهنگ‌ها و مستندهای دفاع مقدس نیز از دیگر اقدامات صدا و سیمای مرکز اصفهان در هفته دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: در 2 برنامه تلویزیونی «گفت‌وگوی هفته» و «صدای امروز» از حضور سرداران دفاع مقدس استان اصفهان استفاده خواهد شد؛ همچنین استفاده از ظرفیت زیرنویس نیز از دیگر اقدامات صدا و سیمای مرکز اصفهان در هفته دفاع مقدس است؛ انعکاس خبری همه برنامه های هفته دفاع مقدس در سطح شهر اصفهان نیز از دیگر اقدامات صدا و سیما خواهد بود.

شبكه استاني سيما با تهیه و تولید ويژه برنامه «گفتگوی هفته» به مدت 90 دقیقه به صورت زنده به موضوعات محرم می پردازد و همچنین با ضبط و پخش مراسم های شهرستان های استان مانند امام زاده محمدهلال ابن علی در آران و بیدگل ، امام زاده ابراهیم ابن موسی کاظم دردولت آباد و پوشش عزاداری ها و سخنرانی های سطح شهر مانند پخش مراسم شیرخوارگان در شهرستان نجف آباد اصفهان ، عزاداری حسینی مردم اصفهان را انعکاس می دهد.

در شبکه استانی صدا نیز علاوه بر پخش برنامه های روتین با محوریت مباحث محرم و عاشورا مانند برنامه آسمانه و محله جوانی ويژه برنامه هایی با نام های «خیمه» به مدت 1080 دقیقه ، «آینه» به مدت 70 دقیقه ، «صبح عاشورا» به مدت 180 دقیقه ، «یک کاروان داستان» به مدت 325 دقیقه و «تا انتهای تاریکی» به مدت 195 دقیقه تولید و پخش می شود.

همچنین در حوزه خبر هر روز مراسم و عزاداريها در سطح استان ، در بخش راديويي و تلويزيوني منعكس و از طريق شبكه هاي سراسري نيز اطلاع رساني خواهد شد.

برنامه های تولیدی ویژه هفته دفاع مقدس در سیمای مرکز اصفهان نیز ، پخش برنامه ویژه زنده تلویزیونی با عنوان «ما ایستاده ایم» به مدت 490 دقیقه و برنامه هایی همچون گفتگوی هفته ، اصفهان امروز ، اینجا اصفهان و همچنین پخش فیلمهای سینمایی ، سریال و مستندها با موضوع دفاع مقدس می باشد.

صدای مرکز اصفهان نیز با ویژه برنامه های شب های روشن به مدت 440 دقیقه ، خیمه به مدت 1080 دقیقه و برنامه های روتین همچون تاب مهتاب ، خبر از ستاره و ... به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی دستاوردها و ارزشهای دفاع مقدس می پردازد.

همچنین واحد اطلاعات واخبار ، با ارائه اخبار و گزارشهای تصویری و خبری ، یاد دلاور مردان دفاع مقدس را گرامی می دارد.

معصومی زاده  همزمان بودن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم را بهترین مصداق تلفیق دفاع مقدس با فرهنگ عاشورا عنوان کرد و افزود، شعار امسال هفته دفاع مقدس ،من انقلابی هستم، است.

مراسم رژه در تاریخ سی و یکم شهریور،برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس،نواختن زنگ دفاع مقدس در همه مدارس،دیدار با حانبازان و خانواده های شهدا،گلباران و عطر افشانی مزار شهدا و رونمایی از 30 عنوان کتاب از برنامه های این هفته است.