جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

انعکاس دستاوردهای انقلاب در اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس دستاوردهای انقلاب در اترک

انعکاس دستاوردهای انقلاب در اترک

 

صداوسیمای خراسان شمالی در ویژه برنامه های به دستاوردهای انقلاب درآستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند  انقلاب اسلامی می‏ پردازد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزخراسان شمالی، شبکه اترک  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در استان خراسان شمالی را با تولید‏وپخش ویژه برنامه های برای مخاطبانش معرفی می‏کند.

سیمای اترک با برنامه های« بهارآزادی» ، «دستاوردهای سفررهبری به استان» و« کارنامه» می‏کوشد تا بینندگانش را بیشتر با دستاوردهای انقلاب در استان آشنا کند. «بهارآزادی» عنوان مستندی است به کارگردانی و تهیه کنندگی علی ظریفیان که در 6 قسمت 25 دقیقه ای به دست آوردهای انقلاب اسلامی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی در استان خراسان شمالی می پردازد.این مستند با بهره گیری از اسناد تاریخی، عکس ها و آرشیو، گفتگو ، بازسازی اتفاقات استان در زمان مبارزات انقلاب اسلامی و...ضمن ایجاد شور و نشاط ، امید آفرینی وفضای همدلی ، رشادت ها و مجاهدت های مردم خراسان شمالی در طی دوران مبارزات انقلاب اسلامی وپیشرفت ها ی استان در چهار دهه گذشته را بیان می‏کند.« دستاوردهای سفر رهبری به استان» عنوان برنامه ‏ای است  که در15قسمت 7 دقیقه ای سفر مقام معظم رهبری به  استان در سال 1391 و مصوبات حاصل از این سفر پرخیروبرکت را مورد بررسی قرار می‏ دهد. این برنامه تلویزیونی به تهیه کنندگی‏ و کارگردانی سید ابراهیم مسبوق با بهره گیری از اسناد ، عکس ها و آرشیو ، گفتگوو... به بیان دستاوردهای این سفر می‏پردازد. «کارنامه» عنوان برنامه دیگر سیمای اترک است که در 30 قسمت 45 دقیقه ‏ای به تهیه‏ کنندگی محسن سرداریان با دعوت از استانداران ، مسئولان و مدیران ارشد گذشته و فعلی استان به بررسی و تبیین عملکرد دستگاه‏ های اجرای استان در خصوص دستاوردهای مهم انقلاب در قالب گفتگو وگزارش می پردازد.

صدای اترک نیز در برنامه های مختلف به چگونگی وقوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در آستانه چهل سالگی اشاره می کند که عبارتند از: مستند « مسجد انقلاب » که در این برنامه به نقش پر رنگ این  مسجد  به عنوان محوری ترین مسجد استان و پایگاه انقلابیون در شهر بجنورد پرداخته شده است.  «شکر پنیر» در این برنامه در قالب طنز تلاش می شود تا فساد اداری و مالی ، اقتصادی ، سیاسی و... رژیم پهلوی برای‏ مخاطبان بازنمایی ‏شود.   

«دنگ کرمانج » از جمله آیتم هایی این برنامه در خصوص انقلاب و دستاوردهای آن می‏ توان معرفی مبارزان شاخص قوم کرمانج در انقلاب ، معرفی شعرا و نوازندگان انقلابی و اجرای موسیقی محلی با موضوع دستاوردهای انقلاب را نام برد. « ترنم شبانه » در این برنامه ترانه ‏ها وسرودهای باموضوع انقلاب به درخواست مخاطبان به زبان‏ های محلی(کرمانجی ، ترکی ، ترکمنی ، تاتی ) پخش می‎شود.

«خراسان شمالی‏ درتاریخ» این برنامه باساختار کلامی – پیامی – آوایی  به صورت روز شمار از سال 42  وقایع انقلاب در سطح استان را بازگو می‏کند.  «چهل‏چراغ »  در این برنامه  به  دستاوردهای انقلاب ، عمران و آبادانی ، توسعه روستاها و شهر ها ی استان و.. با ساختار کلامی – پیامی – آوایی پرداخته شده است .« کارنامه » در این برنامه مدیران ومسئولان  دستگاه‏ های اجرای ، سازمان‏ها و نهادهای دولتی و مردمی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی درحوزه‏ های مختلف را برای مخاطبان تشریح می کنند.

« در امتداد آفتاب» در این برنامه بیاناتی‏از حضرت امام (ره ) و مقام معظم رهبری درمورد انقلاب  پخش می شود. «ضربان » برنامه‏ای است در مورد جوانان که در آن آیتمی با موضوع جوان انقلابی دستاوردهای انقلاب را از نگاه جوانان بیان می‏کند. «صدای روستا »  دراین برنامه خدمات نظام اسلامی در روستاها در قالب یک آیتم برای مخاطبان پخش می شود.

معاونت خبر مرکز خراسان شمالی نیز در بخش‏ های مختلف خبری با پوشش ،اخبارهمایش ها، گردهمای‏ ها و رویدادهای مربوط وتهیه گزارش ومستندهای خبری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان را به مخاطبان اطلاع رسانی می ‏کند.