جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

انعکاس راهپیمایی روز قدس مراکز در قالب 1417 ارتباط با شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس راهپیمایی روز قدس مراکز در قالب 1417 ارتباط با شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی

انعکاس راهپیمایی روز قدس مراکز در قالب 1417 ارتباط با شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی

 

رئیس مرکز سیمای استان‌ها گفت: امسال تعداد ارتباط‌های روز قدس بین شبکه های سراسری و برون مرزی با مراکز استانی صدا و سیما به 1417 مورد رسید که ٣٠ درصد بيشتر از سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سید عباس فاطمی اظهار کرد: با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و ابتکار تاریخی حضرت امام(ره)، در نامیدن این روز به عنوان روز قدس ؛همه ساله و بر همین اساس شاهد برگزاری مراسم راهپیمایی مردمی در حمایت از حق مردم فلسطین و انعکاس مظلومیت آنان و ابراز انزجار از رژیم نامشروع، غاصب و کودک‌کُش صهیونیستی هستیم.

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مراجع، علماء و تمامی اندیشمندان آزاده در ضرورت و لزوم بزرگداشت و مشارکت در مراسم این روز تاریخی، مرکز سیمای استان‌ها طبق روال همه ساله و با توجه به اهمیت رسالت خود در این حوزه، برای به نمایش درآوردن شکوه و حماسه حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی ملت بیدار و آزاده ایران اسلامی، از قاب 33 شبکه استانی برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها با بیان اینکه از جمله اقدامات مذکور می‌توان به تبیین ضرورت مشارکت در این امر انسانی و مقدس و تشویق و تهییج مردم برای شرکت در مراسم روز قدس و اطلاع‌رسانی در خصوص مسیرهای راهپیمایی و زمان آغاز و پایان مراسم ؛ پخش پیام‌های شخصیت‌های مرجع کشوری و استانی در خصوص حضور مردم در راهپیمایی، توليد و پخش سرود، کلیپ، نماهنگ‌ و مستندها و آثار سينمايي و نمايشی مرتبط با موضوع فلسطین و درج زیرنویس‌های مختلف با همین موضوع و فراهم کردن امکانات فنی، هنری و هماهنگی نیروی انسانی مورد نیاز در خصوص پوشش تصویری راهپیمایی در شهرها و مراکز استان‌های میهن اسلامی هم جزو این اقدامات بود.

وی ادامه داد: تهیه و پخش ویژه برنامه زنده از استودیوی شبکه‌های استانی و دعوت از کارشناسان در برنامه‌ها، پخش بیانیه‌های شخصیت‌های کشوری و لشگری، ارگان‌ها، نهادها و احزاب و گروه‌های مختلف، پخش مصاحبه‌های مردمی و پخش تصاویر راهپیمایی به صورت زنده، برقراری ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی و پخش حماسه حضور مردم از قاب این شبکه‌ها، آغاز ویژه‌ برنامه‌های مراکز به تدریج از ساعت 8:30 صبح روز قدس با رویکرد تبيني و تهییجی، از دیگر اقداماتی بودند که در مرکز سیمای استان‌ها برنامه‌ریزی و اجراء شدند.

فاطمی با بیان اینکه مراکز گلستان، خراسان‌رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، خراسان جنوبی، كردستان و فارس از اولین مراکزی بودند که به تدریج، راهپیمایی مردمی را ابتدا در شبکه‌های استانی و همزمان از شبکه‌های سراسری پخش کردند گفت: در پوشش مراسم راهپیمایی، بیشتر مراکز سعی کردند به اقشار، اصناف، قومیت‌ها و مذاهب مختلف توجه ویژه داشته باشند.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها افزود: حضور برادران اهل تسنن در راهپیمایی مردمی استان گلستان، سیستان و بلوچستان، کردستان ، مهاباد و توجه به اقوام با پوشش لری در مراکز چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان و نیز توجه ویژه به هموطنان عرب زبان، توسط مرکز خوزستان از نکات قابل توجه و تحسین عملکرد مراکز بود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مراکز همزمان توانستند از چندین نقطه در مرکز استان و یا از چندین شهرستان تصاویر راهپیمایی را در چند قاب ارائه کنند خاطرنشان کرد: شبکه‌های سراسری در مجموع از ساعت 9 الی 13 بالغ بر 1400 بار تصاویر راهپیمایی مردمی در استان‌ها را روی آنتن فرستادند.

فاطمی تصریح کرد: شبکه «شما» با 231 بار ارتباط تصویری، بیشترین ارتباط را با شبکه‌های استانی برقرار کرد و علاوه بر این شبکه‌ سه سیما نیز با 134 ارتباط، شبکه یک با 133 ارتباط، شبکه چهار با 145، شبکه خبر با 161 و شبکه‌های 2 با 155 و پنج با 87 بار در مراتب بعدی ارتباط با استان‌ها بودند.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها از استفاده شبکه‌های بین‌المللی و برون‌مرزی از تصاویر راهپیمایی مراکز استان‌ها خبر داد و گفت: تعداد این ارتباط‌ ها به 371 مورد رسید.

وی ادامه داد: مراکز خراسان‌رضوی (135)، اردبیل (118) و فارس با (100) مرتبه، بیشترین میزان ارتباط با شبکه‌های سراسری را به نام خود ثبت کردند.

فاطمی با بیان اینکه  سال گذشته میزان ارتباط‌های شبکه‌های استانی با شبکه‌های سراسری در روز قدس 659 مورد و با شبکه‌های برون‌مرزی 371 مورد بوده است گفت: جمع این ارتباط ها به 1030 مورد رسید که با توجه به میزان ارتباط‌های روز قدس امسال (1417 ارتباط) 387 ارتباط رشد را نشان می‌دهد.