سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

انعکاس سوگواری های تاسوعا و عاشورای حسینی در جهان بین - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس سوگواری های تاسوعا و عاشورای حسینی در جهان بین

انعکاس سوگواری های تاسوعا و عاشورای حسینی در جهان بین


همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی با مردم عزادار استان همراه می شود.
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مركز چهارمحال و بختياري: شبکه استانی سیمای جهان بین از روز هشتم ماه محرم تا عاشورای حسینی، آئین های عزاداری از شهرهای مختلف استان را در قالب «تجمع عاشوراییان» به صورت زنده پوشش می دهد.
در این برنامه به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی روز یک شنبه بعد از ظهر، همزمان با هشتم ماه محرم به انعکاس تجمع عاشوراییان در فرخ شهر، روز تاسوعا صبح و بعد از ظهر تجمع عاشوراییان و زینبیون و صبح عاشورا تجمع عاشوراییان از مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد پرداخته می شود.
همچنین در ویژه برنامه دیگری در روز عاشورا به تهیه کنندگی سید امین رضوی و کارگردانی داریوش نیک بخت از ساعت 8 صبح، آئین عزاداری هیئت های مذهبی شهر بروجن و تجمع بزرگ مردم این شهر همراه با اقامه نماز ظهر عاشورا به صورت زنده پخش می شود.

رادیو جهان بین هم با ویژه برنامه های «سقای حرم» در روز تاسوعا و «با نوای کاروان» در روز عاشورا به بررسی زندگي و سيره امام حسین(ع) و یاران با وفایش، معرفی و ترویج فرهنگ عاشورایی، تبیین فلسفه و اهداف قیام این امام همام و فضیلت امر به معروف و نهی از منکر می پردازد.
برنامه «سقای حرم» به تهیه کنندگی کبری حیدری و گویندگی مریم خلجی در روز تاسوعا در بخش های گزارشی با مشارکت گزارشگران افتخاری نقاط مختلف استان، مباحث کارشناسی با موضوع تأثیرگذاری حضرت ابوالفضل العباس(ع) در واقعه عاشورا، شعرخوانی شعرای عاشورایی هم استانی، معرفی کتاب، نوحه خوانی و مرثیه سرایی و تلفن و پیامک های شنوندگان از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه پخش می شود.
در روز عاشورا نیز در ویژه برنامه «با نوای کاروان» که به تهیه کنندگی زهرا احمدی و گویندگی مریم خلجی از ساعت9 به مدت120 دقیقه به روی آنتن می رود، علاوه بر بخش های نوحه سرایی، معرفی شخصیت های عاشورایی و معرفی هنرمندان هم استانی که در زمینه ادبیات عاشورایی فعالیت می کنند؛ گزارشگران مرکز و گزارشگران افتخاری شهرستان ها به تبیین و انعکاس سوگواری ها و حال و هوای هیئت ها و دسته جات عزاداری در ماتم سیدالشهدا(ع) می پردازند.