جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

انعکاس ملی و بین‌المللی انزجار ملت ایران از صهیونست‌ها از طریق شبکه‌های استانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

انعکاس ملی و بین‌المللی انزجار ملت ایران از صهیونست‌ها از طریق شبکه‌های استانی

برقراری 659 ارتباط زنده تصویری از مراکز استان‌ها

انعکاس ملی و بین‌المللی انزجار ملت ایران از صهیونست‌ها از طریق شبکه‌های استانی

سیمای مراکز استان‌ها با برنامه‌ریزی گسترده و افزایش تعداد ارتباط های زنده با شبکه‌های سراسری و بین‌المللی، توانستند در روز قدس به خوبی انزجار ملت ایران از اشغال‌گری‌های صهیونیست‌‌ها منعکس کنند.

به گزاش روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، سیمای مراکز استان‌ها با برنامه‌ریزی گسترده از مدت‌ها قبل برای پوشش مناسب راهپیمایی عظیم مردمی در اقصی نقاط ایران اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس، عملکرد موفقی در این زمینه داشتند.

برنامه‌ریزی جامع برای روز قدس در مراکز استان‌ها بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام(ره) شروع شد و مراکز با پخش گزیده بیانات ایشان، پخش نماهنگ‌ها و مستندهای مرتبط با موضوع فلسطین اشغالی و پخش زیرنویس‌های مختلف، سعی کردند ضمن تبیین ابعاد مسئله اشغال‌گری رژیم صهیونیسی، آحاد جامعه را برای شرکت در این راهپیمایی عظیم تشویق کنند.

در این راستا استفاده از لوگوی قدس شریف، دعوت به حضور کارشناسان در برنامه‌ها، پخش بیانیه‌های شخصیت‌های کشوری و لشگری، ارگان‌ها، نهادها و احزاب و گروه‌های مختلف، پخش مصاحبه‌های مردمی و ... از جمله اقدامات مراکز در شب قبل از راهپیمایی به شمار می‌رود. همچنین ویژه ‌برنامه‌های مراکز به تدریج از ساعت 8:30 صبح روز قدس با رویکرد تهییجی شروع شدند.

در این بین تمام شبکه‌ها از کارشناسان مرتبط در برنامه‌های خود بهره بردند اما همکاران مرکز قزوین با ایده‌ای خلاقانه، از طریق دعوت از دو میهمان جوان فلسطینی و لبنانی که در دانشگاه‌های ایران تحصیل می‌کنند، فضاسازی مناسبی ایجاد کردند همچنین سیمای خراسان ‌رضوی، گلستان، کرمان و فارس از اولین مراکزی بودند که به تدریج، راهپیمایی مردمی را ابتدا در شبکه‌های استانی و همزمان از شبکه‌های سراسری پخش کردند.

گفتنی است در پوشش مراسم راهپیمایی، اغلب مراکز سعی کردند به اقشار، اصناف، قومیت‌ها و مذاهب مختلف نیز توجه ویژه داشته باشند؛ حضور برادران اهل تسنن در راهپیمایی مردمی استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان، و کردستان و نیز حضور 2 مجری آذری و کرد در مرکز آذربایجان ‌غربی، توجه به اقوام با پوشش لری در مراکز چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان و توجه ویژه به اعراب توسط مرکز خوزستان از نکات قابل توجه و تحسین عملکرد مراکز بود.

جانمایی مناسب دوربین‌ها، استفاده از نماهای حرکتی، استفاده از پرنده‌های هوایی و ارائه تصاویر انبوه حاضران در راهپیمایی از ویژگی‌های کلی عملکرد مراکز محسوب می‌شود. همچنین بسیاری از مراکز توانستند به صورت همزمان از چندین نقطه در مرکز استان و یا از چندین شهرستان تصاویر راهپیمایی را در چند قاب ارائه کنند که از جمله آنها می‌توان به مراکز سمنان، همدان، فارس، آذربایجان‌شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، یزد و خراسان‌رضوی اشاره کرد همچنین مرکز فارس علاوه بر تصاویر راهپیمایی مردم شیراز، تصاویر راهپیمایی در دو شهرستان استان را نیز از شبک خبر پخش کرد.

شبکه‌های سراسری در مجموع از ساعت 9 الی 13 بالغ بر 659 بار تصاویر راهپیمایی مردمی در استان‌ها را روی آنتن فرستادند و  شبکه «شما» نیز با 123 مورد ارتباط تصویری، بیشترین ارتباط را با شبکه‌های استانی برقرار کرد. در این بین شبکه سه سیما با 77 ارتباط، شبکه یک با 66 ارتباط، شبکه چهار با 64، شبکه خبر با 61 و شبکه‌های 2 با 60 و پنج با 48 بار در ردیف‌های بعدی قرار دارند. شبکه‌های بین‌المللی و برون‌مرزی نیز حدود 160 بار از تصاویر راهپیمایی مراکز استان‌ها استفاده کردند.

مراکز گلستان (49)، خراسان‌رضوی (46)، فـارس (34) و خوزستان و کرمان هر کدام 33 بار، بیشترین میزان ارتباط با شبکه‌های سراسری را به نام خود ثبت کردند.

گفتنی است سال گذشته میزان ارتباط‌های شبکه‌های استانی با شبکه‌های سراسری در روز قدس 490 مورد و با شبکه‌های برون‌مرزی 107 مورد یعنی در مجموع 597 بوده است که با توجه به میزان ارتباط‌های روز قدس امسال (659 ارتباط) 62 ارتباط رشد را نشان می‌دهد.