جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

انیمیشن «سفرهای سعدی» می‌تواند به سراسر جهان صادر شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

انیمیشن «سفرهای سعدی» می‌تواند به سراسر جهان صادر شود

کارگردان انیمیشن «سفرهای سعدی» گفت: «سفرهای سعدی» یک پروژه‌ی ملی است و برای ساخت آن از بنیاد سعدی کمک خواسته‌ایم.

سعید ترخانی که این مجموعه را در صداوسیمای مرکز فارس و به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید می‌کند، بیان کرد: انیمیشن «سفرهای سعدی» مصداق یک کار ملی است که می‌تواند به سراسر جهان صادر شود.

وی ادامه داد: ما در ایران تولید پروژه‌هایی که بتوانیم به واسطه‌ی آنها فکر و حرفمان را صادر کنیم و به خاطر صادرات به سایر کشورها از آنها پول دریافت کنیم، کم داریم.

ترخانی «سفر سعدی» را یک انیمیشن اخلاق‌مدار دانست و درباره‌ی مزایای این پروژه عنوان کرد: در «سفرهای سعدی» یک شخصیت ذهنی داریم‌، این شخصیت با نام «پیرا»، شخصیت تکامل یافته سعدی است و هنگامی که سعدی به فکر فرو می‌رود و برسر دو راهی می‌ماند، با این شخصیت سخن می‌گوید.

وی درباره‌ی مجموعه «سفرهای سعدی» گفت: این انیمیشن مجموعه‌ای با محوریت خود سعدی است و در هر قسمتی یک داستان داریم که سعدی در آن قهرمان قصه است و یک ماجراجویی را تجربه می‌کند؛‌ در هر قسمت سعدی سفرهایش را برای کسب علم و دانش از شیراز شروع می‌کند.

alt

این انیمیشن‌ساز افزود: در هر قسمت، سعدی در یک شهر داستان پندآموزی دارد که این داستان اقتباسی آزاد و غیرمستقیم از حکایت‌های خود سعدی است؛‌ سعدی در قصه‌های این انیمیشن شخصیت چند وجهی دارد که یک بخش آن شاعر و ادیب بودن و وجه دیگرش معلم، اخلاق بودن‌، ماجراجویی و تجربه کردن است.

وی در پایان متذکر شد: تاکنون پیش تولید 13 قسمت‌ و انیمیت شش قسمت به پایان رسیده است و دو قسمت آن نیز آماده‌ی دوبله می‌شوند.

انیمیشن «سفرهای سعدی» در 30 قسمت 22 دقیقه‌ای به کارگردانی مشترک سعید ترخانی و علیرضا قنبری با تلفیقی از تکنیک سه بعدی و دو بعدی تولید می‌شود.

سایر عوامل این مجموعه عبارتند از:

نویسندگان: محمدرضا یوسفی و مهدی ابوهاشم‌، طراح استوری برد: علیرضا قنبری‌، طراح فضا و بک‌گراند: علی واعظی‌، طراح شخصیت: محمدعلی شریف‌پور،‌ سرپرست اجرای سه‌بعدی: رضا فصاحت‌، دستیار کارگردان: میثم صفوی،‌ استوری ریل: عرفان علی‌محمدی.