جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

انیمیشن مرکز همدان در جمع نامزدهای نهایی جشنواره بین‌المللی ایندیپندنت - صفحه محتوایی خبر

 

 

انیمیشن مرکز همدان در جمع نامزدهای نهایی جشنواره بین‌المللی ایندیپندنت

انیمیشن مرکز همدان در جمع نامزدهای نهایی جشنواره بین‌المللی ایندیپندنت


انیمیشن کوتاه «من یک درخت هستم» از تولیدات صدا و سیمای مرکز همدان، به مرحله نهایی جشنواره بین‌المللی ایندیپندنت در انگلستان راه یافت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، انیمیشن کوتاه «من یک درخت هستم» از تولیدات صدا و سیمای مرکز همدان، به عنوان یکی از نامزدهای نهایی دریافت جایزه Gala جشنواره بین‌المللی ایندیپندنت در کشور انگلستان انتخاب شد.
این اثر پویانمایی به کارگردانی امید سیفی در همدان ساخته شده و از بین 130 اثر راه یافته به جشنواره، به مرحله فینال راه یافته است.
موضوع «من یک درخت هستم» در مورد محیط زیست و حفظ درختان است که با زبان ساده با کودکان برای حفظ محیط زیست آموزش می دهد. قصه این اثر در مورد تلاش یک پسر نوجوان در برابر دوستانش برای حفظ یک درخت است.
این اثر تاکنون در 28 جشنواره بین‌المللی به چهار قاره راه پیدا کرده و در دو جشنواره در آمریکا رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است جشنواره ایندیپندنت از 17 تا 20 تیرماه سال جاری در انگلستان برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه هم در روز پایانی و از ساعت 19:30 به وقت تهران، از طریق نرم‌افزار Zoom به صورت زنده پخش خواهد شد.