سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

انیمیشین بعثت خون آماده نمایش شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

انیمیشین بعثت خون آماده نمایش شد

مجموعه انیمیشین بعثت خون که در 13 قسمت 5 دقیقه ای طراحی شده است شامل سخنان مقام معظم رهبری درباره بصیرت عوام و خواص و نقش آن در وقوع حوادث سال شصت و یکم هجری قمری، عبرت ها و تحلیل واقعه ی عاشورا و بخش هایی از مداحی مداحان اهل بیت می باشد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان این مجموعه در قالب پویانمایی بوده و ترکیبی است از تکنیک مانگا و کامپوزیت تصاویر که طی آن واقعه عاشورا و شخصیت سید سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین(ع) و یاران باوفایش را به تصویر می کشد.

این مجموعه در فصل اول به بی وفایی مردم کوفه و سکوت خواص در واقعه کربلا در فصل دوم به آزادگی (حر) در فصل سوم در خصوص یاران با وفا حضرت در فصل چهارم به آخرین یاور  حضرت امام حسین (ع) یعنی عبدا.. ابن حسن در فصل پنجم به طعم عسل (قاسم ابن الحسن) در فصل ششم به عطش علی اصغر(ع) در فصل هفتم به شبیه پیامبر حضرت علی اکبر (ع در، فصل هشتم به علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع)  در فصل نهم به وداع یاران درشب عاشورا و در فصل دهم  به یتیمی حضرت رقیه (س) خواهد پرداخت. 

تهیه کننده این مجموعه عباس ایمانیان و کارگردان آن مهدی نجفی است. انیماتور و طراح کاراکتر احمد احسان، رنگ آمیزی مریم حسنی - مبینا قوچانی، کامپوزیت و تدوین محمد پهلوان، صداگذاری و میکس عباس ایمانیان و گویندگان این مجموعه ناصر حامدی / محمد حسن بانی و محمد رضا جلالیان می باشند.

alt

قابل ذکر است اولین قسمت این مجموعه روز اربعین حسینی (ع) از شبکه استانی سیمای مرکز سمنان پخش خواهد شد.