سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اهم فعالیت های پایگاه بسیج پیامبر اعظم (ص) اعلام شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

اهم فعالیت های پایگاه بسیج پیامبر اعظم (ص) اعلام شد

فرمانده پایگاه بسیج پیامبر اعظم (ص) معاونت امور استان ها همزمان با هفته بسیج در گفتگویی اهم فعالیت های این پایگاه را تشریح کرد.

محمد باقر اعلمی با اشاره به چگونگی جذب نیروهای بسیجی در معاونت امور استان ها گفت: تا کنون 168 نفر از همکاران معاونت فرم جدید پرسنلی را تکمیل کرده و برای صدور کارت تحویل نیروی انسانی مرکز بسیج شده است.

وی افزود: در فاز نخست تعداد 41 کارت اعضای فعال معاونت امور استان ها در هفته بسیج تحویل همکاران خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرکز بسیج سازمان در جذب نیروهای متخصص و متعهد و همچنین تشکیل گروه های صالحین و سازماندهی، پرورش و توسعه نیروهای بسیجی رویکرد جدیدی را طراحی کرده است بیان داشت: به منظور حفظ ارزش های دینی و انقلابی، جریان سازی موثر در حوزه های فرهنگی 2 حلقه تخصصی خواهران و برادران در پایگاه تشکیل شده است.

اعلمی از تشکیل 2 حلقه ویژه خواهران و 3حلقه ویژه برادران در آینده ای نزدیک خبر می دهد و تصریح کرد: بدون شک تشکیل حلقه های صالحین و آموزش های ویژه ای که برای اعضای حلقه در نظر گرفته شده است در تربیت نیروهای متخصص و متعهد در سطح رسانه ملی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. 

alt

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون جلسات اعضای شورای فرماندهی به صورت منظم برگزار شده تا مامویت های محوله در زمان مشخص به ویژه در مناسبت های ملی و مذهبی به خوبی انجام شود.

فرمانده پایگاه بسیج پیامبر اعظم (ص) تصریح کرد: در جهت همدلی و کمک به افراد نیازمند صندوق های ویژه ای طراحی و در میان کارکنان معاونت امور استان ها توزیع شده تا به مناسبت ماه مبارک رمضان بتوان بخشی از نیازهای خانواده های نیازمند را فراهم کرد.

وی بیان داشت: به مناسبت سالروز شهادت علامه مرتضی مطهری و روز معلم مسابقه کتاب خوانی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی میان کارکنان معاونت برگزار شد که در این مسابقه دو کتاب از علامه شهید استاد مرتضی مطهری انتخاب و پس از پایان مسابقه به 10 نفر از برگزیدگان هدایای نفیسی اهداء شد.

اعلمی ادامه داد: به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و سالگرد تشییع و تدفین شهدای گمنام در ارتفاعات کلک چال، مراسم معنوی تجدید میثاق با شهدای گمنام دفاع مقدس و برنامه ورزشی کوهپیمایی با حضور کارکنان معاونت برگزار شد.

وی ابراز داشت: چندین سال است همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، مجلس عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران با وفایش در معاونت امور استان ها برگزار می شود که مداحان اهل بیت (ع) به مرثیه سرایی پرداخته و مراسم سینه زنی و عزاداری در سوگ سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با شکوه خاصی برگزار می شود.

اعلمی بازدید از موزه کاخ سعدآباد، برگزاری اردوی میدان تیر، را از دیگر برنامه های پایگاه بسیج پیامبر اعظم (ص) عنوان کرد.