جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

آهنگران «روای صادق» را روایت می کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

آهنگران «روای صادق» را روایت می کند

آهنگران «روای صادق» را روایت می کند

آهنگران «روای صادق» را روایت می کند

مستند روای صادق با نگاهی به زندگی حاج صادق آهنگران در سیمای مرکز خوزستان تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، صادق آهنگران در این مستند 65 دقیقه ای علاوه بر شیوه مداحی و تاثیرش در ایجاد شور و هیجان حماسی در دوران دفاع مقدس، وجوه ناگفته زندگی سیاسی، اجتماعی و انقلابی خود را بیان می کند.

به گفته کارگردان مستند روای صادق، برای تهیه بخشی از تصاویر این مستند از فیلم های بکر آرشیو مرکزی صدا و سیما و آرشیو مرکز خوزستان استفاده شده است.

مرتضی مطوری با اشاره به بهره گیری از راهنمایی های حسین مشیری در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه گفت: در بخش بازسازی، عمده تصاویر مستند راوی صادق در شهرهای اهواز، خرمشهر، حلبچه، مشهد ، تهران و کربلا ضبط شده است و اعضای خانواده و علاقمندان آهنگران در دوران دفاع مقدس نیز در مورد ایشان صحبت می کنند.

وی مدت زمان تحقیق  و نگارش فیلمنامه این مستند را 5 ماه بیان کرد و افزود: تصویربرداری راوی صادق از شهریور امسال آغاز و تا اواسط بهمن ماه به طول انجامیده و هم اکنون مراحل فنی مستند در حال انجام است و پیش بینی می شود در بهار 94 آماده نمایش شود.

بنابراین گزارش دیگر عوامل تولید مستند روای صادق عبارتند از :تهیه کننده: سعید راضی هویزه، تصویربردار: سید عبدالحمید موسوی، تدوین: علیرضا حاجی پور، آهنگساز: امین حبیبی، صدابردار: علیرضا شیرالی و مدیر تولید غلامرضا مزرعه.