سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

اولین مستند شبیه‌خوانی در کرمان تولید شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

اولین مستند شبیه‌خوانی در کرمان تولید شد

به همت هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار در راستای توسعه هنر اسلامی و آئین معنوی شبیه‌خوانی در استان، مستند شبیه‌خوانی ده زیار تولید شد.

برای اولین بار در استان کرمان به همت هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار و همکاری صدا و سیمای استان، مستند تعزیه با عنوان مستند "شبیه‌خوانی ده زیار" تولید شد.

"ثارالله انکوتی" مدیر اجرایی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار با اعلام این خبر گفت: این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی علی امانی ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه این مستند به مدت 20 دقیقه ساخته شده است، افزود: مستند "شبیه‌خوانی ده‌زیار" با هدف توسعه و ترویج تنها هنر دینی و مذهبی تعزیه و در راستای اعتلای این هنر در کرمان تولید شده است.

انکوتی با بیان اینکه در این مستند به مردمی اداره شدن تعزیه و قدمت تعزیه در روستای ده زیار اشاره شده است، گفت: کارگردان در این مستند سعی کرده است تا سختی های آماده کردن یک گروه کامل و فضای اجرا را برای یک مراسم تعزیه خوانی به تصویر بکشد.

مدیر اجرایی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار، با اظهار به اینکه 200 نفر عوامل شبیه‌خوان و تدارکات در تعزیه روز عاشورا روستای ده زیار همکاری می کنند، گفت: این تعزیه همه ساله با شکوه بسیاری برگزار می‌شود که امسال به صورت مستندسازی تولید شد و در آینده پخش می شود.

alt