جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اولین کار موسیقیایی در مقام والای شهدای مدافع حرم مازندران رونمایی شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

اولین کار موسیقیایی در مقام والای شهدای مدافع حرم مازندران رونمایی شد

اولین کار موسیقیایی در مقام والای شهدای مدافع حرم مازندران رونمایی شد

 

اولین کار موسیقیایی در قالب ارکسترال برای شهدای مدافع حرم با حضور جمعی از مسئولین استان و خانوادههای معظم شهدای مدافع حرم در صدا وسیمای مازندران  رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز مازندران، مقام ارشد رسانه استانی در مراسم رونمایی از اولین کار موسیقیایی شهدای مدافع حرم، این اثر را یکی از کارهای بزرگ و ماندگار موسیقیایی استان مازندران و کشور دانست و تصریح کرد: حماسه و دلاوریهای سربازان اسلام، نجواها و گفتگوی مادرانه و نوید پیروزی راه شهدا و نظام جمهوری اسلامی ایران، ۳ بخش اصلی این اثر را شامل و مدت زمان آن ۱۵ دقیقه است. همچنین ضبط این کار به مدت دو هفته شبانه روز زمان برده است.

مدیرکل شبکه استانی، از رایزنی برای ساخت مستند پیشینه لشکر ۲۵ کربلا با هدف تاریخچه و نقش این لشکر خبر داد و اظهارداشت: تهیه مستند سرداران شهید مانند حاج حسین بصیر و دیگر سرداران لشکر ۲۵ کربلا در حال انجام است. ابراهیمی افزود: تاریخچه و نقش لشکر ۲۵ کربلا را باید نشان دهیم، چرا که این لشکر دارای ابهت ویژهای است.

ابراهیمی تصریح کرد: تمام تلاش بر این شد از نسل جوان در کنار اساتید استفاده شود تا بتوانیم جوانان امروز را با دلاوریهای شهدای مدافع حرم آشنا کنیم.

هادی ابراهیمی ادامه داد: این نخستین اثری است که به شکل ارکسترال با هدایت سیدجمال محمدی (سرپرست گروه کایر) و با حضور ۵۰ نوازنده متشکل از سازهای (کلاسیک، سنتی و فولکلور)، سه خواننده پیشکسوت موسیقی استاد محمدرضا اسحاقی، پرویز سیاه دشتی و سید عباد محمدی و نیز شعری از استاد وحید دانا برای شهدای والامقام مدافع حرم استان ساخته و با مضمون شعری بسیار قوی پرداخته شده است.

 سردار بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران در این مراسم با بیان اینکه شهدا ادامه دهندگان راه ائمه و پیامبران بوده و ما هم از راه آنها پیروی میکنیم گفت: ساخت موسیقی ارکسترال برای شهدای مدافع حرم اقدام بسیار ارزشمندی محسوب میشود .

سید جمال محمدی سرپرست گروه کایر نیز در آیین رونمایی از این اثر گفت: به مدت یک ماه فیلم های زیادی از شهدای مدافع حرم دیدم و اعزام شهدای مدافع حرم به سوریه، مویهها و ادامه داشتن راه آنها در قالب ۳ بخش و ۲۵ صفحه در این ارکسترال گنجانده شده است.