جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آیات قرآن روایات اهل ‌بیت (ع) اساس برنامه‌های صدا و سیما باشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

آیات قرآن روایات اهل ‌بیت (ع) اساس برنامه‌های صدا و سیما باشد

آیات قرآن روایات اهل ‌بیت (ع) اساس برنامه‌های صدا و سیما باشد

آیات قرآن روایات اهل ‌بیت (ع) اساس برنامه‌های صدا و سیما باشد

معاون امور مجلس سازمان صدا و سیما گفت: توجه به مفاهیم قرآن و روایات اهل‌بیت (ع) باید سرلوحه برنامه‌های سازمان صداوسیما قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، حجت‌الاسلام موسوی مقدم معاون امور مجلس سازمان صدا و سیما در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی طی سخنانی بر لزوم استفاده از مفاهیم دینی برای ترویج و نهادینه کردن دستورات الهی در جامعه تاکید کرد.

وی در این مراسم با تاکید بر لزوم اهتمام در فعالیت‌های قرآنی در رسانه ملی اظهار داشت: قرآن کریم ثقل اکبر است و به فرموده پیامبراکرم اصلی‌ترین و مهمترین ثقل در عالم آفرینش محسوب می‌شود.

معاون امور مجلس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه قرآن کتاب رحمت برای انسان‌هاست اظهار داشت: هر آنچه که انسان به آن نیاز دارد در قرآن کریم موجود است از جمله اینکه اگر قرآن در جوامع حاکم شود همه فضایل انسانی ارتقاء پیدا خواهد کرد.

موسوی مقدم تصریح کرد: به فرموده امام علی(ع) مبادا دیگران در عمل به قرآن کریم از شما سبقت بگیرند. در نتیجه حافظان و قاریان قرآن کریم باید بیش از سایر افراد متخلق به اخلاق قرآنی باشند.

در این همایش همچنین یوسف دبیر دوازدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی طی سخنانی به ارائه گزارش از این دوره از مسابقات پرداخت.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری این دوره از مسابقات حدود 4 ماه قبل از آغاز مسابقات شروع شد، اظهار داشت: امسال در مسابقات کمیته‌های فعالی در شورای سیاستگذاری برای برنامه‌ریزی هر چه بهتر مسابقات فعالیت داشتند از جمله اینکه کمیته پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، فنی، تبلیغات و برنامه‌ریزی در این زمینه به دست‌ اندرکاران برگزاری مسابقات کمک کردند.

دبیر دوازدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی از حضو رپدیدآورندگان آثار قرآنی در کنار حافظان و قاریان قرآن کریم در دوره دوازدهم یاد کرد و اظهار امیدواری کرد: مسابقات در دوره آینده در رسانه ملی منعکس شود تا محل عرضه‌ای برای آثار قرآنی و معرفی نخبگان این حوزه وجود داشته باشد.

یوسف با بیان اینکه مرحله نهایی دوازدهمین دوره مسابقات در شرایط ویژه‌ای برگزار شد، تصریح کرد: در این دوره از یکسو شاهد به خاک و خون کشیده شدن مسلمانان در جهان اسلام و از سوی دیگر ماجرای شهادت حجاج بیت‌الله الحرام در منطقه منا اتفاق افتاد.

لازم به یادآوری مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با تلاوت قرآن کریم و ابتحال‌خوانی توسط محسن شجاعی قاری و مبتهل نوجوان از شهر مقدس مشهد و اجرای تواشیح در مدح حضرت امیرالمومنین(ع) توسط گروه مدیحه‌سرایی نجم‌الثاقب همراه بود.