سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

ایام الله دهه فجردر قاب شبکه افلاک - صفحه محتوایی خبر

 

 

ایام الله دهه فجردر قاب شبکه افلاک

ایام الله دهه فجردر قاب شبکه افلاک

 

صداوسیمای مرکز لرستان  هم زمان با  فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه های ویژه ای را تولید و پخش خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، شبکه استانی افلاک  برنامه  شبانه "وایک "را به صورت ویژه در 10 برنامه 60 دقیقه ای به‌ مناسبت ایام  پیروزی انقلاب اسلامی ، هر شب از ساعت 21 تا 22 به ‌طور زنده با تهیه کنندگی واجرای فرزاد پیرداده تقدیم مخاطبان خواهد کرد. ویژه برنامه "وایک"  ( باهم) با رویکرد تفریحی_سرگرمی و با قسمت‌هایی همچون اجرای نمایش‌های طنز با حضور بازیگران مورد علاقه مردم ،اجرای موسیقی‌های انقلابی و محلی لرستان، دعوت از چهره‌های انقلابی از میان قشرهای مختلف اعم از روحانیون ، بازاریان ،کارگران، کارمندان و مردم انقلابی شهرستان های مختلف استان،پخش تصاویر مستند از حضور مردم و روحانیت لرستان در روز های پیروزی انقلاب اسلامی، گزارش‌های متنوع ازهمه شهرستان‌های استان  ،این ایام را گرامی می دارد.همچنین برنامه های خانواده به مدت 150 دقیقه، سرمشق(جوان) به مدت 60 دقیقه،روبه فردا به مدت 90 دقیقه ،بچه های افلاک به مدت 180 دقیقه ،یاران آفتاب  به مدت 30 دقیقه،سند افتخار به مدت 45 دقیقه، به سوی معبود به مدت 100 دقیقه، نسیم آبادی به مدت 60 دقیقه و گام دوم انقلاب به مدت 90 دقیقه نیز هرکدام به فراخور موضوع به این ایام خواهند پرداخت. پخش سیمای مرکز لرستان نیز با تهیه و تدارک برنامه های تامینی متنوع، تهیه و استفاده از لوگوی ویژه دهه فجر،کلیپ ،نماهنگ، موسیقی و تصویر، میان برنامه های انقلابی و موشن گرافی، پخش مستندهای ویژه دهه فجر ازجمله مستند بیم و امیدهمچنین سریال نفس،و جشنواره فیلم های سینمایی انقلاب(پخش 10 فیلم سینمایی) مانند استرداد،شکار،آخرین تک سوار و... به استقبال دهه فجر امسال می رود.

همچنین سیمای مرکز لرستان در ویژه برنامه روز 22 بهمن حضور گسترده مردم لرستان در راهپیمایی این روز بزرگ  را  از شبکه افلاک و شبکه ها مختلف سراسری بطور زنده پوشش خواهد داد .

ویژه برنامه چهل و یکمین سالگرد  پیروزی انقلاب اسلامی در رادیو لرستان "صدای انقلاب"  نام دارد؛ که این برنامه در 10 روز دهه مبارک فجر به‌طور زنده از ساعت ۹ تا ۱۰ به تهیه کنندگی  رضا طرحانی نژاد و گویندگی زهرا حسن زاده  به مدت 60 دقیقه پخش خواهدشد؛این برنامه آیتم های ویژه ای مانند :ادبیات انقلاب،سردار دلها،معرفی اولین های انقلاب(شهدا، افراد انقلابی استان و...)،تشریح خدمات انقلاب ،نقش زنان و خانواده ها در انقلاب، پخش سخنان حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب، گزارش های مردمی و بسته های صوتی ویژه را تقدیم شنوندگان خود خواهد کرد.  برنامه صدای انقلاب  در  22بهمن به صورت ویژه به مدت 180 دقیقه از ساعت 8:30  تا 11:30 به انعکاس حضور پرشور مردم در راهپیمایی این روز می پردازد.همچنین برنامه های مختلف صدای لرستان( سلام لرسو، پیام زاگرس ، ماهور،ایوارتو وخیر،کیچه باغ جونی،هوای تازه،چشم انداز،نمایش و...)  هر روز با قسمتهای جذاب و متنوع پیروزی انقلاب را جشن می‌گیرند. رویکرد اصلی این برنامه‌ها تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف و نقش مردم در به ثمر رساندن پیروز انقلاب  اسلامی است.  پخش قسمت‌های متنوع مانند گزارش‌و نمایش‌، موسیقی‌ و تصنیف‌های جذاب محلی و دعوت از چهره‌ها ی شاخص  ومرور خاطرات انقلاب ، مصاحبه با شخصیت های انقلابی از قسمتهای این برنامه ها است.

معاونت فضای مجازی مرکز لرستان نیز همگام با رادیو وتلویزیون لرستان در دهه مبارک فجر اقداماتی مانند: بارگذاری بخش ویژه دهه فجربا موضوع چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در وب سایت صداوسیمای مرکز،معرفی برنامه های ویژه دهه فجر صداوسیما و انتشار گزیده برنامه ها در شبکه های اجتماعی و کانال سروش شبکه افلاک لرستان ،تولید بنرهای اختصاصی این ایام،   با بهره گیری از کلام حضرت امام(ره) و رهبرفرزانه انقلاب و بیاینه گام دوم انقلاب،تولید اینفوگرافی (اطلاع نگاشت)،تولید  کلیپ تصویری با بهره گیری از سرودهای حماسی را در دستور کار دارد.  و در روز 22 بهمن به صورت ویژه اقدام به  پوشش زنده راهپیمایی حماسی مردم  خواهد  کرد؛ همچنین بارگذاری محتواهای ویژه در کانال های سروش و شبکه های اجتماعی صداو سیمای مرکز لرستان از دیگر برنامه های این معاونت می باشد.

واحد موسیقی شبکه افلاک نیز اقدام به تهیه چهارقطعه  موسیقی باکلام وبی کلام ویژه مناسب ایام الله دهه فجر وانتخابات کرده است . موسیقی بی کلام شورانگیز با تنظیم داود رضایی، با موضوع حماسی به مدت 3دقیقه – ترانه روزحماسه با خوانندگی سعید مرادی و آهنگسازی و تنظیم داوود رضایی  و شعر از حشمت الله آزادبخت با موضوع انتخابات به مدت 3دقیقه و 20ثانیه – ترانه باغ ایرو(ایران) ،آهنگسازوتنظیم منوچهررحمتی ،شاعر رمضان پرورده خواننده ها  ذبیح الله کردعلیوند و وحید رحمتی  باموضوع انتخابات به مدت 2دقیقه و 40ثانیه – ترانه ملک اجدادی،آهنگسازو تنظیم کننده شهاب عباسی ،خواننده سعیددادخواه ،شاعر عزیزنادری باموضوع وطن و انتخابات به مدت 3دقیقه و 20ثانیه .ازجمله تولیدات جدید واحدموسیقی صداوسیمای مرکزلرستان می باشد که در این ایام پخش می شوند.

واحد خبر مرکز لرستان نیز در ایام الله دهه فجربا دعوت از مسئولان اجرایی استان دربرنامه  گفتگوی ویژه خبری و پخش  گزارش های  تولیدی از دستاورد ها و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی  دراستان و همچنین معرفی چهره های انقلابی و مصاحبه با خانواده های شهدای انقلاب این ایام را گرامی می دارد.