جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

آیت الله مدرسی: استفاده از ظرفیت های حرم رضوی؛ راه جلوگیری از تهاجم فرهنگی - صفحه محتوایی خبر

 

 

آیت الله مدرسی: استفاده از ظرفیت های حرم رضوی؛ راه جلوگیری از تهاجم فرهنگی

آیت الله مدرسی: استفاده از ظرفیت های حرم رضوی؛ راه جلوگیری از تهاجم فرهنگی


 به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، آیت الله «سیدمحمدتقی مدرسی» در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران صداوسیما مرکز خراسان رضوی گفت: ما براین باوریم که دنیای اسلام نیازمند یک کلان شهر جهانی است و مشهد مقدس با ظرفیت بالای مادی و معنوی می تواند به کلان شهر مذهبی جهان تبدیل شود.
این مرجع تقلید شیعه از شهرهای مکه، مدینه، قدس، کربلا و نجف به عنوان شهرهای مذهبی یاد کرد و افزود: این شهرها با توجه به اوضاع سیاسی کشورهایشان هنوز نتوانسته اند به ظرفیت یک کلان شهر مذهبی برای مسلمانان در آیند و این امکان با وجود مضجع شریف امام رضا «علیه آلاف التحیت و الثناء» در مشهد می تواند محقق شود.
آیت الله مدرسی در ادامه سخنان خود گفت: ما باید مشهدالرضا «علیه السلام» را به عنوان یک کلانشهر فرهنگی جهان اسلام و تشیع بشناسیم و برنامه هایی تدوین کنیم تا خود زائر خدمتگزار زائر دیگر باشد و در این حال نقش صداوسیما در نشان دادن این امر، بسیار مهم و اثربخش است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه تا زمانی که روحانیت با مردم و در دل مردم باشند، شاهد شکوفایی در نظام اسلامی هستیم، افزود: تنها مکانی که می تواند روحانی تربیت و ارتباط قوی بین مردم و روحانیت ایجاد کند، حوزه های علمیه است؛ بنابراین باید حوزه علمیه در شهری مانند مشهد تقویت شود.
مرجع تقلید شیعیان گفت: با توجه به زائرین بی شمار در مشهد، باید با برنامه ریزی و بازسازی اخلاقی، فرهنگی و معاشرتی، اجازه نداد هیچ زائری دست خالی از مشهد بیرون برود.
آیت الله مدرسی در ادامه، بقاع امامزادگان را قطب های فرهنگی دانست که می توان در این پایگاه ها، با تهاجم فرهنگی غرب مقابله کرد و افزود: اکنون وقت ترویج و صادر کردن فرهنگ اسلامی است و از راه فرهنگ باید قلب های مسلمانان و مردم را فتح کنیم.
مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: در رسانه ملی طی 40 سال گذشته کارهای بزرگی صورت گرفت و اکنون هم با فکر و برنامه ای جدید باید در این راه، گام های مستحکمی برداشت.
محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی هم در این دیدار گزارشی از برنامه های این مرکز در خصوص گسترش فرهنگ رضوی، قرآنی، شهید و شهادت و ساخت مستندهای فاخر در مورد شهدای مدافع حرم ارائه کرد و گفت: صداوسیمای خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان در کنار برنامه های معارفی که از شبکه استانی پخش می کرد روزانه از چهار نقطه حرم مطهر ترتیل خوانی و قرآن را برای سایر شبکه های ملی و استانی پخش کرد.
محسن نصرپور در ادامه گفت: صداوسیمای خراسان رضوی در دهه کرامت 11 هزار و 665 دقیقه برنامه تولید و پخش کرد که حدود 1200 دقیقه آن به صورت زنده علاوه بر شبکه استانی در سایر شبکه های ملی و استانی پخش شده است.