جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ایل سوگوار به شبکه دنا می آید - صفحه محتوایی خبر

 

 

ایل سوگوار به شبکه دنا می آید

ایل سوگوار به شبکه دنا می آید


صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد با بررسی  قیام  عاشورا به سوگ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران وفاداراش می نشیند.
سیمای شبکه استانی دنا با دعوت از دسته‌های عزاداری، سینه زنی و نوحه خوانی به طور زنده به استقبال مراسم عزاداری مردم استان کهگیلویه و بویراحمد می رود.
سیمای شبکه استانی در ایام دهه محرم با دعوت از کارشناسان مذهبی و معارف دینی واقعه  عاشوار را برای مردم، روستائیان، عشایر و مخاطبان بازگو می کنند.
سیمای شبکه استانی دنا به مدت ده شب به مدت 60 دقیقه به طور زنده با حضور هیئت های عزادرای در سیمای دنا میزبان  عزاداران حسینیی در شبکه استانی دنا است. تهیه کننده این برنامه را سیدفضل حسینی برعهده دارند .
 
با توجه با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد همراه با مردم استان با برنامه ایل سوگوار در راستای پوشش زنده این مراسم در شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، گچساران، باشت، چرام و لنده با استقرار واحد سیار در این شهرستان‌ها مراسم عزاداری هم استانی‌ها را به طور زنده پوشش می دهد، تهیه کنندگی این برنامه را امیر خادمی‌ برعهده دارد.
صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد در قالب برنامه‌های "ایل سوگوار" ، "بشنو از نی" ، "علمدار عشق" به تبیین اندیشه‌های ناب امام حسین و قیام عاشورا می پردازد.
صدای شبکه استانی دنا در برنامه ی "بشنو از نی" ویژه برنامه ده محرم رادیو دنا است که از دهم تا بیستم شهریور این برنامه با محوریت "بصیرت،مقاومت و عزت" به تبیین فلسفه قیام امام حسین(ع) و بررسی علل پیام واقعه کربلا نماز اول وقت و احیای فریضه امر به معروف نهی از منکر می پردازد.
این برنامه به بررسی تاثیر نقش عزاداری محرم بر ترویج فرهنگ عاشورایی پرداخته می شود. معرفی آداب، سنن و مراسم عزاداری سنتی      مردم استان از آیتم های مهم این برنامه است که تهیه کنندگی آن را سیدوحید علویان بر عهده دارد.
"
علمدار عشق"
ویژه برنامه تاسوعای حسینی این برنامه در شنبه 18شهریور در روز نهم دهه محرم به تبیین  شخصیت ابوالفضل العباس (ع) و تاثیر ایشان در واقعه کربلا می‌پردازد.
در این برنامه با حضور کارشناسان برجسته حوزه و دانشگاه ضمن تبیین فداکاری و شجاعت ویژگی بارز حضرت ابوالفضل عباس(ع) برای مردم و مخاطبان بازگو می شود.
برنامه علمدار عشق با تهیه کنندگی "آلب ارسلان محمدی پور" از ساعت 9 تا 11 صبح در روز تاسوعای حسینی به روی آنتن صدای شبکه استانی دنا می رود.
ویژه برنامه عاشورای حسینی
این برنامه به انعکاس عزاداری روز عاشورا ، موضوع نماز اول وقت با رویکرد واقعه قیام امام حسین ، بازخوانی آداب و سنن عزاداری سنتی مردم استان، نذری دادن و معرفی شهدای کربلا و همچنین بررسی عملکرد حضرت زینب در این روز مهم در ارتباط با کارشناسان حوزه مذهبی قم ، کربلای معلی تبیین می شود.
این برنامه عاشورای حسینی با تهیه کنندگی سید وحید علویان با مدت 260 دقیقه از رادیو دنا پخش می شود.