سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

آیین باران خواهی درجشنواره تصویرسال ایران - صفحه محتوایی خبر

 

 

آیین باران خواهی درجشنواره تصویرسال ایران

مستند تلویزیونی آیین باران خواهی محصول صدا و سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی مشترک احسان و ایمان رضایی به دهمین جشنواره تصویرسال ایران راه یافت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خلیج فارس ،این مستند جایگاه آب در منطقه هرمزگان را از زوایای تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و آیینی به تصویر کشیده است. در نگاه آیینی به آب علاوه بر بررسی پیشینه سدهای جزیره قشم وچاه های روستای تاریخی لافت، مخاطب با ویژگی های باران خواهی، مراسم قبله دعا و نماز استسقاء بانگرشی نمایشی نیز آشنا می شود.

به منظور تنوع موضوعی و بصری ضبط لوکیشن های مستند در جزایر قشم و هرمز و شهرستان های بستک ، خمیر، لنگه، میناب، حاجی آباد و روستاهای اطراف آن انجام شده است. تولید این فیلم مستند ازسال 89 تا91 به طول انجامیده است. گفتنی است احسان و ایمان رضایی در دوره گذشته جشنواره تصویر سال ایران (هشتم ونهم) با فیلم کشند قرمز و دست حضور داشته اند.       

alt

خاطرنشان می شود این فیلم مستند پیش از این نیز جواز حضور در هشتمین جشنواره کوتاه دینی رویش را بدست آورده بود. دهمین جشنواره تصویر سال ایران از تاریخ 5 تا 25 اسفندماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

عوامل فیلم مستند آیین باران خواهی عبارتند از: نویسنده:امین امیری/ مدیر تولید:احسان نقیبی/ تحقیق و پژوهش: فاطمه مدنی تصویربرداران:علیرضا محسنی- احمد بازماندگان قشمی - ایمان رضایی/ صدابرداران: مهراب بهرامی – مهدی بهرامی/ تصویر سازی: ابوذر نوروزی نژاد/ گوینده متن:جواد بهرامی/ تیتراژ و اصلاح رنگ:مرتضی نیک نهاد/ ویدئو گرافیک: شهاب آب روشن/ مشاور کارگردان: ماندانا سایبانی/ استاد راهنما: همایون امامی/ تدوین و صداگذاری:ایمان رضایی