جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آیین بزرگداشت پانزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز بوشهر - صفحه محتوایی خبر

 

 

آیین بزرگداشت پانزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز بوشهر

آیین بزرگداشت پانزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز بوشهر

 

 آیت الله صفایی بوشهری در آیین بزرگداشت پانزدهمین سالگرد افتتاح شبکه استانی سیمای مرکز بوشهر با استراتژیک خواندن نقش صدا و سیما در کشور افزود: رسانه ملی از مراکز حساس و حیاتی نظام اسلامی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: به هر میزان رسانه کشور دارای طراحی، برنامه ریزی، مدیریت، بازتولید و قدرت بالا در سخت افزار و نرم افزار و منابع انسانی باشد آن کشور دارای اقتدار بیشتری است.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: برای برخورداری از یک نظام قوی و موثر در نظم نوین جهانی باید صداوسیما امکانات فوق روز و قوی داشته و برنامه های آن نیز متناسب با آن امکانات باشد.

وی با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز بوشهر در تولید و پخش برنامه ها پیشرفت خوبی داشته است تاکید کرد: تولید برنامه‌های جذاب در این شبکه استانی باید افزایش یابد.

استاندار بوشهر هم با بیان اینکه صداوسیما یک دانشگاه بزرگ در گستره جهان است افزود: همان گونه که آموزش و پرورش فرزندان را تربیت می کند تا وارد دنیای جدیدی شوند نقش صداوسیما نیز بر روی اخلاق و آداب و رسوم مردم کمتر از آموزش و پرورش نیست. عبدالکریم گراوند با اشاره به لزوم ترویج امیدآفرینی در جامعه افزود: امروز دشمن از دو جبهه فضای مجازی و جنگ اقتصادی بر کشور فشار وارد کرده که همین موضوع رسالت صداوسیما را در این زمینه خطیرتر کرده است.

وی اضافه کرد: دشمن در تلاش است ناامیدی را در چهلمین سال پیروزی انقلاب برجامعه ما حاکم کند اما کور خوانده و این نظام و انقلاب به کار خود ادامه می دهد و مسئولان با تمام توان و صداوسیما با تمام امکانات باید با این دسیسه مقابله کنند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر نیز گفت: 15 سال پیش شبکه استانی سیمای مرکز بوشهر کار خود را با 4 ساعت برنامه در روز آغاز کرد و از سال گذشته برنامه های آن 24 ساعته شده است.

سید حسین ناظر افزود: براساس نظرسنجی های مراکز تحقیقات و پژوهش صداوسیما، از بین 6 برنامه نشان دار شونشینی، یه خونه یه دریا، ساحل دریا، بچه های آفتاب، سکو و نشان میزان رضایتمندی مردم 95 درصد بوده است.

وی اضافه کرد: در بین برنامه های صدای مرکز بوشهر برنامه سی مو سی تو، سلام بوشهر، گنجینه خلیج فارس، پنج دری، سرای مهر و پسین ورزش رضایت مندی 95 درصدی را داشته است و در بخش خبر هم رضایتمندی مردم با 72.2 درصد  زیاد و خیلی زیاد عنوان شده است.

در پایان این آیین از فرزندان شاهد شاغل در صداوسیما و برگزیدگان سیمای مرکز بوشهر در جشنواره کشوری تولیدات مراکز تجلیل شد