سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

آیین تجلیل از افتخارآفرینان صدا وسیمای فارس در جشنواره بیست و دوم با حضور رییس مرکز سیمای استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

آیین تجلیل از افتخارآفرینان صدا وسیمای فارس در جشنواره بیست و دوم با حضور رییس مرکز سیمای استان ها

آیین تجلیل از افتخارآفرینان صدا وسیمای فارس در جشنواره بیست و دوم با حضور رییس مرکز سیمای استان ها

 

آیین تجلیل از افتخارآفرینان جشنواره بیست ودوم مراکز استان ها با حضور مدیر کل صدا وسیمای فارس، فاطمی رئیس مرکز سیمای استان ها – احمد زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس – جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی – سردار بوعلی جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس - مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس -هنرمندان و کارکنان صدا و سیمای فارس برگزار شد.

فاطمی رییس مرکز سیمای استان ها موفقیت های پی در پی این مرکز را  اثبات توانمندی های فارس و فارسیان عنوان کرد و گفت: مرکز فارس اولین مرکزی است که گزارش های آن تا چین رفت و خبرنگارش از مرزهای ملی عبور کرد و برای پیگیری یک گزارش ملی مرزهای ایران را درنورید و به این شکل کارهای فاخر در حوزه خبر انجام شد.

رییس مرکز سیمای استان ها با بیان این که فارس از قدیم محل تجلی هنر و فعالیت های ادبی است، اظهار کرد: مرکز فارس در بین مراکز هم در جشنواره هم در عملکرد سالانه جایگاه اول را دارد و این نشان از سخت کوشی و همت والای کارکنان فعال و هنرمند تحت مدیریت راهبردی و کوشای این مجموعه است.

فاطمی افزود: در نظر سنجی ها و ارزیابی ها میزان رضایت مخاطب  از صدا وسیما در حد بالایی است به این دلیل که امکان دریافت برای مخاطب امکان راحتی است. در کنداکتور شبکه فارس تنوع برنامه های علمی، اقتصادی، سیاسی، آموزشی، خانواده محور، کودک و نوجوان و جوان و...  بر اساس میل و نیاز مخاطب طراحی شده است.

رییس مرکز سیمای استان ها گفت:  مرکز فارس با وجود 61 درصد مخاطب و 70 درصد رضایت مندی که این آمار بیش از میانگین مراکز استان ها و در سطح شبکه های ملی است نشان از هنرمندی مدیریت مدبرانه مدیرکل صدا و سیمای فارس و زحمات و تلاش دست اندرکاران این مرکز است.

فاطمی تصریح کرد: فارس برای برای دومین سال پیاپی مرکز برتر برترین ها شد و در حوزه های صدا و خبر رتبه اول را کسب کرد و 5 تندیس از 30 تندیس جشنواره را به خود اختصاص داد. این توفیقات با همدلی و هم فکری و حاصل یک کار جمعی- تیمی و هماهنگ شده و پشتیبانی هایی که در استان از صدا وسیما می شود و حضور مردم در برنامه ها  و تعاملی صدا وسیما با مردم و مسئولین است. امیدوارم صدا و سیما همچنان خوش بدرخشد  وسال آینده این هم موفقیت ها تکرار شود.

دکتر احمد زاده  معاون سیاسی  امنیتی استانداری فارس در این آیین از مدیرکل و کارکنان خدوم مرکز فارس به جهت انعکاس بسیار مطلوب خدمات دولت و پروژه های دولت در هفته دولت که موجب امید و نشاط در بین مردم شد قدردانی کرد و کسب افتخارات صدا و سیمای فارس را برای دومین سال پیاپی به دست چنین مجموعه ومدیریتی سخت کوش    افتخاری برای  استان دانست و گفت:  این افتخاری که نصیب فارس شد جلوه ای از مدیریت جهادی است.

وی گفت: دشمنان امروز امید و نشاط مردم را نشانه گرفته اند و به دنبال ایجاد القای یاس و نا امیدی و ناکارآمد نشان دادن  و بی رنگ کردن  خدمات دولت و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. این خدماتی که نظام به مردم
می دهد حق مردم است که  ازآن آگاه شوند.

مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: امروز خبر، رادیو، سیما و فضای مجازی یکی از افتخارات ماست، ایده های خلاقانه و پویش هایی که ایجاد می شود و کارهایی که در سطح استان  و بین الملل انجام می شود در واقع توانمندی – قابلیت،کار شبانه روزی فرزندان صدا وسیمای فارس است و در مرکز فارس شکل می گیرد .

سهرابی با اشاره به تاثیرگذاری تلویزیون و رادیو بر افکار مخاطب عنوان کرد: در حوزه تلویزیون امروز گام های بلندی برداشته ایم در مجموع هنرمندان رادیو برای اولین بار عنوان برتر را نصیب خود کردند. امروز پیچیده ترین کارهای فنی، ظریف ترین کارهای هنری، تأثیرگذارترین کارها در فضای مجازی،  پرنفوذترین کارها در حوزه رادیو انجام می گیرد و در بحث پژوهش و ارزیابی ها نگاه حوزه ستادی به فارس است.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با بیان اینکه کادر فنی مرکز فارس به طور شبانه روز مشغول فعالیت و خدمت رسانی به آحاد جامعه است تصریح کرد: برای اولین بار همکاران فنی طرح سنکرون سازی سیگنال رادیو را در سراسر استان راه اندازی کردند و   2700 فرستنده را در سراسر استان تامین می کنند و پایداری سیگنال را دارند.

وی با اشاره به این که صدا وسیمای فارس آماده افتتاح بیش از 160 طرح رسانه ای در سراسر استان است تاکید کرد:
فرستنده های دیجیتال با هدف عدالت رسانه ای، کار سیگنال رسانی به دور افتاده ترین نقاط کشور را انجام می دهند که این توانمندی و ظرفیت کارکنان خدوم  و زحمت کش مرکز فارس است.

سهرابی تاکید کرد: آنچه که اتفاق افتاده  تفسیر کلام مقام رهبری است که فرمود فارس بر قله است. حقا وانصافا فارس بر قله است و این فرزندان فارس در هر هماورد رسانه ای که وارد می شویم مایه سربلندی این استان هستند. توفیقاتی که بدست آمده حاصل یک پشتوانه است، همکارانی که زحمت کشیدند کار کردند و بخشی از مشکلات را حل کردند،
برنامه ریزی کردند، این افتخار متعلق به همه آنها و متعلق به مردم استان فارس است که فرزندانی متعد و متخصص را تربیت کردند که سرآمدند.

رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد شایسته صدا و سیمای فارس که منجر به افتخارآفرینی در جشنواره بجنورد شد، گفت: امروز خوشبختانه رسانه ملی به تولید محتوا اهمیت می دهد و به عملکرد خوب مسئولان می پردازد و هرجا لازم شد نقد می کند و در جهت اصلاح رفتارهای مدیریتی، اجتماعی، سیاسی و... تلاش می کند.