سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آیین رونمایی از تولیدات فاخر و افتتاح 40 ظرح فنی صدا و سیمای مرکز کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آیین رونمایی از تولیدات فاخر و افتتاح 40 ظرح فنی صدا و سیمای مرکز کرمان

آیین رونمایی از تولیدات فاخر و افتتاح 40 ظرح فنی صدا و سیمای مرکز کرمان

 

در مراسمی ، ضمن رونمایی از تولیدات فاخر صدا و سیمای مرکز کرمان ، بهره برداری از 40 طرح فنی صدا وسیما دراین استان اغاز شد .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها دکتر علی دارابی معاون امور استان های سازمان صدا وسیما در این مراسم گفت: رسانه ملی با ایجاد همگرایی بین مردم ومسئولان و برنامه ریزی مدون در راستای پاسخگویی به نیاز همه مردم ایران عمل می کند .

دکتر دارابی با تاکید بر اهمیت دیجیتالی شدن 100 درصدی صدا وسیما در کشور ابراز امید واری کرد :با همکاری مسئولان استانی پوشش تصویری صدا وسیما در استان کرمان سال اینده به صورت کامل دیجیتا ل شود .

معاون امور استان های سازمان صدا وسیما همچنین از ساخت 100 مستند فاخر در استان ها با موضوع شهدای مدافع حرم خبر داد و خاطر نشان کرد :مستند های مفاخر و مشاهیر استان ها نیز در دستور کار سازمان صدا وسیما است که 10 درصد این مستندها سهم استان کرمان خواهد بود .

مهندس فهمی قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی هم دراین مراسم از دیجیتالی شدن 91 درصد سامانه های پخش صدا و سیما در سطح کشور خبر داد و گفت با بر نامه ریزی صورت گرفته و همکاری مسئولان استانی تلاش می کنیم در سال آینده به پوشش صد درصدی برسیم .

فهمی با اشاره به خود کفایی سازمان صدا وسیما در تامین و تولید تجهیزات فنی افزود : ارتقای کیفیت صدا وتصویر در شبکه های مختلف سازمان صدا وسیما و حرکت از سیستم اس دی به اچ دی اولویت حوزه فنی صدا وسیماست .

وی همچنین از ایجاد زیرساخت های لازم برای حضور فعالتر در شبکه های مجازی خبر داد .

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان هم دراین مراسم از تلاش های رسانه ملی و صدا و سیمای مرکز کرمان برای توسعه خدمات در استان کرمان تقدیر کرد.

 رزم حسینی استاندار کرمان هم در این مراسم با بیان اینکه استان کرمان دارای ظرفیت های عظیم مادی و معنوی است گفت : مردم ایران اسلامی با وقت شناسی و هوشمندی تمام تاکنون از آرمان ها ونظام جمهوری اسلامی دفاع کرده اند . رزم حسینی از همکاری رسانه استانی در انعکاس فعالیت های دولت در این استان تقدیر کرد و گفت : واگذاری امور اقتصادی به مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اولویت مدیریت استان است .

 علیرمضانی مدیر کل صدا وسیمای مرکز کرمان نیز در این مراسم با اشاره به بر نامه ریزی رسانه استانی برای انعکاس توانمندی های استان در سطح ملی وبین المللی گفت :افزایش قابل توجه گردشگران استان کرمان در دوسال اخیر نشانگر موفق عمل کردن رسانه استانی در معرفی جاذبه های گردشگری استان به کشور است . علیرمضانی با اشاره به تولید بیش از 75 هزار دقیقه برنامه در صدا وسیمای استان با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت :رسانه استانی با 67 درصد مخاطب توانسته نقش ارزشمند خود را در تفهیم و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در استان کرمان به خوبی ایفا کند .وی خاطر نشان کرد با افتتاح این طرح ها در صداو سیمای کرمان پوشش دیجیتال صدا وتصویر در استان به حدود 94 درصد می رسد .