سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

باحضور معاون اموراستان های رسانه ملی ؛ افتتاح 100 طرح تولیدی ،عمرانی و فنی در مرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

باحضور معاون اموراستان های رسانه ملی ؛ افتتاح 100 طرح تولیدی ،عمرانی و فنی در مرکز زنجان

 

باحضور معاون امور استان ها و قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی، 100 طرح تولیدی، عمرانی وفنی صدا و سیمای زنجان به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها برای اجرای 68 طرح فنی وعمرانی 65 میلیارد ریال ازمحل اعتبارات سازمان وتملک دارائی هزینه شده است.

 این طرح ها شامل راه اندازی 44 پروژه  در حوزه فرستنده تلویزیونی و اف ام ، راه اندازی سامانه دیجیتال در 34 ایستگاه 12 پروژه ارتباطات ماهواره ای و زمینی و 12 طرح درحوزه پشتیبانی صدا و تصویرو فنی اطلاعات است .

با افتتاح سامانه دیجیتال پوشش این سامانه در استان زنجان به 93 درصد رسید .

در این مراسم  همچنین از32  اثر فاخر رادیویی و تلویزیونی درصداوسیمای مرکززنجان رونمایی شد که  23 اثردر بخش سیما و 9 اثر در بخش رادیو است.

اثر فاخر 3هزار قسمتی پلاک با موضوع زندگی نامه  و وصایای شهدای استان زنجان  از جمله این آثار است.

دکتر دارابی ، درمراسم افتتاح 100 طرح تولیدی ، عمرانی وفنی درصدای و سیمای مرکز زنجان با تبریک چهلمین بهار انقلاب اسلامی گفت : امنیت امروز کشور را مدیون رشادت فجر آفرینان هستیم.

معاون امور استان های رسانه ملی افزود: بیش از 150 شبکه رادیویی و تلویزیونی در کشور فعالند که به 35 زبان دنیا برنامه تهیه و پخش می کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان ما هم بیکار ننشسته اند وهرروز در شبکه های مختلف ماهواره ای برضد نظام ومردم ایران خبرسازی می کنند افزود:  باید تلاش کنیم کارنامه انقلاب و دستاوردهای انقلاب در رسانه ملی برای نسل جدید بازگو کنیم و چهلمین سال پیروزی انقلاب فرصت خوبی برای این کار است.

دکتر دارابی افتتاح و رونمایی طرح ها درمرکز زنجان را بسیار ارزشمند و قابل قدردانی دانست وگفت: سال آینده جشن پایان پوشش کامل دیجیتالی در استان زنجان را خواهدبود .

 

وی  همچنین به مراسم معنوی زنجانی ها اشاره کرد وگفت : امروز مراسم حسینیه اعظم و زینبیه اعظم در روزهای هشتم و یازدهم محرم جهانی شده و چشم جهانیان به دیدن حضور گسترده مردم زنجان خیره شده است.

قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی هم در این مراسم با بیان اینکه برای رساندن پوشش دیجیتال به 96 درصد درکشور باید 7  هزار ایستگاه به سامانه دیجیتال مجهز شود گفت : این در حالی است که هم اکنون  با تجهیز حدود 2 هزار ایستگاه به عدد  91 درصد دست یافتیم  و با تجهیز 5هزار ایستگاه دیگر شاهد پوشش کامل دیجیتالی در کشور خواهیم بود.

مهندس فهمی افزود: امروز با تحولات سریع در این صنعت مواجه هستیم و در چنین فضایی افزایش کیفیت و دسترسی به همه بسترها در اولویت است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در این مراسم با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت : ما هرگز از حقانیت دین و آرمان های انقلاب خود دست برنمی داریم.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با تاکید بر اینکه بزرگترین سرمایه اجتماعی ما مردم هستند افزود : لطف پروردگار ، حضور در صحنه مردم  و رهبری بی بدیل رمز پیروزی وماندگاری انقلاب اسلامی است .

درویش امیری ، استاندارزنجان هم  با قدردانی از زحمات و تلاش های صدا و سیمای مرکز استان گفت: در ایام دهه فجر از تلاش همه مجموعه صدا و سیمای مرکز نجان که تلاش می کنند خدمات نظام مظلوم جمهوری اسلامی را به تصویر بکشند قدردانی می کنم

وی افزود:رسانه ملی درهمه زمانها حضور دارد واگر این تلاشها نباشد جامعه دچار آسیب جدی می شود .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در مراسم بهره برداری از این طرح ها با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر گفت : دهه فجر امسال به دلیل وارد شدن انقلاب ما به چهل سالگی دارای ارزش بسیاری نسبت به سال های گذشته است

 

.

صفری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه فناوری و نوآوری در صدا و سیما افزود : جذب مخاطب و کسب اعتماد مهمترین اهداف رسانه ملی است که این امر با ارتقاء تصاویر و کیفیت فنی و محتوایی برنامه ها و تولیدات محقق خواهد شد.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز زنجان افزود : امروز با بهره برداری از طرح های فنی و عمرانی در این مرکز پوشش دیجیتال در استان به 93 درصد رسید .

صفری از امضای تفاهم نامه ای بین استانداری زنجان وسازمان صداوسیما برای پوشش کامل دیجیتال  دراستان زنجان هم خبرداد وگفت: این همکاری پوشش دیجیتال را دراستان زنجان به 100 درصد می رساند .

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با بیان اینکه حرکت در جهت تقویت وحدت عمومی نیاز امروز جامعه است گفت : رسانه ملی دراین راه نقش بسیارمهمی برعهده دارد

خاتمی با تاکید بر اینکه امروز مردم بیش از هر زمان دیگری با تیزبینی و دقت نظر بیشتر برنامه ها و اخبار را رصد می کنند افزود : گاهی دلیل انتقاد به برخی برنامه های تولیدی در صدا و سیما بدلیل تامین نکردن نیازهای اطلاعاتی منتقدان است.

اهدای لوح تقدیرازسوی خادمان حسینیه اعظم زنجان به دکتر دارابی ، معاون امور استان های سازمان صداوسیما و تجلیل از خانواده شهید شهریاری ، درمراسم افتتاحیه 100 طرح تولیدی ، عمرانی و فنی درصداوسیمای مرکز زنجان ازدیگر برنامه های این مراسم بود.