سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

بازخوانی خاطرات اولین خبرنگار زاهدان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازخوانی خاطرات اولین خبرنگار زاهدان


مستند میرزا به تهیه کنندگی و کارگردانی مازیار مشتاق گوهری به مدت40 دقیقه در صدا و سیمای مرکز تهیه و تولید می شود.

 مشتاق گوهری در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این مستند خاطرات اولین خبرنگار استان سیستان و بلوچستان است، گفت: میرزا نیک محمد شه بخش که در سال 1304 در آغاز دوران شکل گیری ایران نوین به دنیا آمد و مسیر 86 ساله زندگی پر فراز و نشیب وی بعنوان خبرنگار و اولین عکاس زاهدان دستمایه تولید این مستند شد. وی افزود: در این مستند سعی شده که سرگذشت زندگی او  در کنار گوشه ای از وقایع تاریخی بلوچستان از سال 1304 به بعد به تصویر کشیده شود .    

وی با اشاره به اینکه پیش تولید این مستند به مدت 2سال طول کشیده است اظهار داشت: تصویربرداری مستند میرزا به مدت 35 روز انجام شد و پس از مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی مستند تا پایان مردادماه سال جاری آماده نمایش خواهد شد.

مشتاق گوهری با بیان اینکه مستند میراز به صورت پرتره بیوگرافی کاملی از زندگی میرزا نیک محمد شه بخش بیان می کند تصریح کرد: تلاش شده با استفاده از تصاویر آرشیوی، فضاهای بازسازی شده و گفتگو جذابیت هایی را برای دیدن این مستند به وجود آورد.

برخی از عوامل تولید این مستند عبارتند از:

دستیار اول کارگردان: رحیم رضایی زاده / دستیار دوم کارگردان: انوشیروان رافع / تصویر برداران: رحیم رضایی زاده /  مهدی نجارپیشه / تدوین: مهیار یاور/ نویسنده: عباسعلی حداد/ محقق: قاسم سیاسر / گوینده متن: ایرج رضایی / پیمان فتاحی

alt

alt