سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

بازخوانی مجاهدت های آیت الله ملک حسینی در" شب می گذرد" - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازخوانی مجاهدت های آیت الله ملک حسینی در" شب می گذرد"

خاطرات، مبارزات و مجاهدت های عالم ربانی، آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی، به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مستند تلویزیونی (شب می گذرد) در شبکه استانی دنا تولید و آماده پخش شد.

این مستند تلویزیونی به مدت 37 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی سید رحمت اله رمضانی و تدوین سیدالیاس پروز تولید و آماده پخش است.

آيت الله سيد كرامت الله ملك حسيني در سال 1303 در روستاي كنار امام زاده قاسم در تل خسرو كهكيلويه در خانواده‌اي مذهبي متولد شد.

وي تحصيلات ابتدايي را در همانجا آغاز كرد و سپس به شيراز رفت و با توجه به علاقمندي وافر به فراگيري علوم ديني، ادبيات عرب را خدمت پدرش از علماي برجسته آن زمان آموخت. در سال هاي تحصيل علوم ديني از محضر اساتيدي چون فيلسوف بزرگ حكيم احمد دارابي، مرحوم آيت الله آقاميرزا عبدالكريم يزدي حائري بهره برد.

در سال 25 به قم رفته و در محضر اساتيدي چون آيت الله بروجردي، آيت الله خوانساري و امام خميني شاگردی نمود. تقريرات امام را به رشته تحرير در آورد. وي در سال 40 به درجه اجتهاد نايل آمد.

alt

از سال 41 در كنار امام خمینی به مبارزات سياسي پرداخت و در حمله به فيضيه مجروح شد و همواره تحت مراقبت و كنترل بود. در سال 52 دستگير شد ولي طي اعتراضات مردم شيراز و عشاير كهكيلويه و بويراحمد بعد از 2 روز آزاد شد.

بعد از پيروزي انقلاب طی نامه‌اي از طرف امام خمینی مسئوليت عشاير منطقه به عهده ايشان قرار گرفت.

آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری 12 آبان سال 91 در سن 88 سالگی دعوت حق را لبیگ گفت.