سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

بازدید استاندار مرکز گیلان از روند ساخت سریال گنج راه شیری - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید استاندار مرکز گیلان از روند ساخت سریال گنج راه شیری

 

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان به همراه استاندار گیلان با حضور در روستای تاریخی انبوه   از روند ساخت سریال «گنج راه شیری»  بازدید کردند.  

مهندس ظهیری مدیر کل صدا وسیمای گیلان در روند این بازدیدگفت :سریال گنج راه شیری جزء معدود سریال های فاخری است که در گیلان ساخته می شود، این سریال پیشینه استان را از نظر مفاخر و مکان به تصویر می کشد .وی افزود: کوشیار گیلانی ریاضیدان و منجم قرن پنجم و اهل روستای انبوه است که که بیش از هزار سال قدمت دارد و این دو ویژگی در سریال هایی که تاکنون در گیلان ساخته ایم وجود نداشت و تقریبا منحصر به فرد است ومیزان تجهیزات و تعدد لوکیشن ها از دیگر ویژگی های سریال گنج راه شیری است.

دکتر سالاری استاندار در این بازدید گفت :سریال گنج راه شیری که قرار است از سیمای ملی پخش شود هم فرهنگ و قدمت روستای تاریخی و کوشیار دیلمی یکی از مفاخر بزرگ گیلان را به کشور معرفی می کند. وی افزود: من مطمئن هستم ساخت و پخش این سریال زمینه برای انجام کارهای بزرگتر در روستای انبوه را فراهم می کند.آنطور که شنیدم سال های پیش محصول انار روستای انبوه را به استان های همجوار می بردند و با سختی به فروش می رساندند اما جشنواره انار چینی که سال ها در این روستا برگزار می شود موجب شد برای فروش انار تولیدی شان مشکل نداشته باشد که این نشان می دهد وقتی کار فرهنگی کنیم بر اقتصاد ما اثر مثبت می گذارد. وقتی فرهنگ مردم را به درستی معرفی کنیم ، به توسعه وضعیت رفاهی و معیشتی آنها هم می توان کمک کرد و سریال گنج راه شیری در این راستا ساخته می شود.  

سریال گنج راه شیری در بیست و شش قسمت 40 دقیقه ای در روستای تاریخی انبوه عمارلوی رودبار در دست ساخت است.

این سریال با اعتبار زیاد نسبت به سایر سریال ها در گیلان ساخته می شود.