جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بازدید استاندار و مدیرکل صدا و سیمای گیلان از لوکیشن تله فیلم« قدم خیر» - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید استاندار و مدیرکل صدا و سیمای گیلان از لوکیشن تله فیلم« قدم خیر»

 

استاندار گیلان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان به همراه جمعی از مدیران و مسئولان از لوکیشن تله فیلم «قدم خیر» در شهرستان لاهیجان بازدید کردند.
 در این بازدید که دکتر نیکفر نماینده شهرستان لاهیجان،فرماندار،امام جمعه،شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان نیز حضور داشتند، دکترمحمد علی نجفی استاندار گیلان با اشاره به موفقیت های صدا و سیمای استان و تولیدات فاخر آن گفت : باید به صدا و سیما به عنوان متولی فرهنگی کشور کمک کنیم تا در زمینه های گردشگری،کشاورزی و صنعت و سایر بخش ها فرهنگ سازی کند و حضور هنرمندان مشهور در استان، فرصت مغتنمی برای تولید فیلم ها و سریال های فاخر جهت معرفی توانمندی های استان می باشد. استاندار گیلان باتاکید بر نقش بی بدیل شبکه استانی در حفظ تنوع قومی و فرهنگی به افزود: صدا و سیما با میلیون ها مخاطب همچون کلاس درس است و صرف هزینه در بخش فرهنگی موجب واکسینه شدن جامعه خواهد شد.
مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای گیلان در این بازدید با اشاره به موهبت های خداوندی و حضور هنرمندان خوش ذوق و شهیر گیلانی در تولید فیلم و سریال گفت: استان گیلان به عنوان قطب تولید فیلم و سریال در کشور  شناخته شده است و کارهای فاخر بسیاری در این استان تولید شده است.
 مهندس ظهیری از تولید فیلم ها و سریال هایی در سالجاری و سال  96 خبر داد و افزود: سریال خواب عمیق با موضوع قاچاق کالا و ارز  در سال 96 ، تله فیلمی با موضوع دفاع مقدس در اردیبهشت سال آینده ، سریال ملی  300 قسمتی به سفارش معاون امور استان های سازمان صدا و سیما  در گیلان تولید خواهد شد.
وی همچنین اظهار داشت : شبکه باران سریال 50 قسمتی جایزه را اکنون در حال پخش دارد و سریال عروسکی برفین ،تله فیلم ریشه ها با موضوع دفاع مقدس ،مستند اربعین ،اقتصاد مقاومتی که برای شبکه  های سراسری تهیه شده از دیگر کارهای در دست تهیه و تولید صدا و سیمای مرکز گیلان است.مدیرکل صدا و سیمای گیلان با تاکید بر وظیفه سنگین رسانه ملی در عرصه مهم فرهنگی کشور در زمینه های آموزشی و دینی  خواستار تخصیص بودجه به صدا و سیما جهت انجام این وظیفه خطیر شد.
تله فیلم 90دقیقه ای «ننه قدم خیر » با موضوع مباحث دینی و تاثیردین  در زندگی است و قصه آن حلالیت طلبی به علت درگیری بین دو خانواده در 35 سال گذشته اتفاق افتاده است. خلاصه داستان درباره ماجرای پسر بچه سیزده ساله ای است که به روستای ننه قدم خیر می آید تا وی را به روستای خود ببرد و پدربزرگش را که در حال مرگ است حلال کند، پدربزرگی که در گذشته موجب مصیبت و گرفتاری قدم خیر و بچه اش شده است. شهرستان های لاهیجان و لنگرود لوکیشن های تصویربرداری این تله فیلم هستند که 90 درصد کار در شهرستان لاهیجان فیلمبرداری خواهد شد. این تله فیلم 20 روز پیش در روستای سوخته کوه لاهیجان کلید خورد و در حال حاضر 40 درصد کار فیلمبرداری شده است.