سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بازدید رئیس مرکز سیمای استان ها از روند تولید سریال تلویزیونی خانه آقاجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید رئیس مرکز سیمای استان ها از روند تولید سریال تلویزیونی خانه آقاجان

بازدید رئیس مرکز سیمای استان ها از روند تولید سریال تلویزیونی خانه آقاجان

 

رئیس مرکز سیمای استان ها ضمن حضور در محل ضبط سریال تلویزیونی خانه آقاجان از نزدیک در جریان تولید این مجموعه قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، فاطمی در حاشیه این بازدید ارج نهادن به صنایع دستی و فرهنگ غنی بومی و محلی، در کنار تشویق هنرمندان و توسعه اشتغال را ازاهداف اصلی تولید سریال های تلویزیونی بیان کرد و افزود: رسالت شبکه های استانی تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه های نمایشی برای توسعه اشتغال و گردشگری است.

وی با اشاره به اثرگذاری تولیدات نمایشی تصریح کرد: بررسی برنامه های نمایشی بویژه در ژانر طنز که در سالیان اخیراز شبکه های مختلف تولید و پخش شده است موید این مطلب است که جاگذاری پیام و آموزش در این نوع برنامه ها، تاثیر و ماندگاری طولانی مدتی در اذهان مخاطبان دارد.

شایان ذکر است سریال داستانی خانه آقاجان، روایتگر خانواده ای است که پدرشان از دیر باز در حوزه صنایع دستی فعال است و دختران وی که همگی ازدواج کرده اند در کنار همسرانشان  تحت سرپرستی پدر، در صدد توسعه صنعت دستی ملیله سازی، افزایش مقدار و کیفیت تولید، صادرات و اشتغال زایی هستند.

  در این سریال سعی شده با بهره گیری از مولفه های بومی و محلی علاوه بر پرداخت به فرهنگ و سنت های بومی استان لحظات شاد مفرحی برای بینندگان فراهم شود .

 تهیه کننده این سریال حاتم معصومی باکارگردانی علی حسن زاده و بازی هنرمندانی چون آتش تقی پور، فاطمه شکری، شهرام عبدلی، علی اسدی و .... است که در30 قسمت 35 دقیقه ای از شبکه اشراق و یکی از شبکه سراسری پخش خواهد شد.