سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

بازدید سرکنسولگری ترکیه در ارومیه از مرکز کردستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید سرکنسولگری ترکیه در ارومیه از مرکز کردستان

محمت بولوت سرکنسولگری کشور ترکیه مستقر در ارومیه ضمن حضور در استان کردستان از صدا و سیمای استان بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان:

در این بازدید سرکنسولگری در ملاقات با مدیر کل مرکز  ضمن ابراز علاقه شدید به بازدید از استان کردستان بیان کرد: از اینکه شرایطی فراهم شد تا در این سفر از صدا و سیمای استان بازدید به عمل آورم تقدیر و تشکر می نمایم. فضای بسیار خوب موجود در رسانه برای من  جالب و تعجب آور بود.

علی نژاد مدیر کل مرکز نیز در این دیدار یادآور شد پس از سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1388به استان ایشان قوم کرد را قوم اصیل ایرانی و آداب و رسوم و فرهنگ و زبان کردی را ثروت ملی نامیدند صدا و سیمای مرکز کردستان خود را مکلف دانست نسبت به توسعه  تولید و پخش شبکه  رادیو و تلویزیون خود اهتمام ورزد. بنابراین در فروردین سال 1390 پخش تلویزیونی شبکه را 24 ساعته کرده و در سال 1391 اقدام به توسعه رادیو  و تبدیل پخش رادیو  به 24 ساعته نمود و هم اکنون بیش از  95 درصد برنامه های رادیو و تلویزیون به زبان کردی پخش می­ شود.

علی نژاد تاکید کردند به دستور رهبر انقلاب در رادیو و تلویزیون اذان اهل سنت پخش می ­شود و صدا و سیما با دعوت از اساتید و علمای اهل سنت برای حضور در برنامه ها اقدام به پخش مراسمی چون جمع خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان نمود.

مدیر کل صدا و سیما در بخش دیگری از این نشست اشاره به تولید سریال، مستند و فیلم به زبان کردی در شبکه کردستان داشتند که حتی بخشی از آن برای پخش از شبکه های سراسری ارسال می شود و همچنین پیشرفته ترین تجهیزات فنی در صدا و سیمای مرکز کردستان موجود می باشد.

در پایان این دیدار محمت بلوت از بخش های تولید و پخش سیما و صدا بازدید به عمل آوردند.

alt

alt