سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بازدید مدیرکل شبکه قزوین از محل فیلم‎برداری تله‏‎فیلم «متین بانو» - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید مدیرکل شبکه قزوین از محل فیلم‎برداری تله‏‎فیلم «متین بانو»

بازدید مدیرکل شبکه قزوین از محل فیلم‎برداری تله‏‎فیلم «متین بانو»

 

سعید انبارلویی به همراه جمعی از معاونان خود با حضور در محل تولید تلهفیلم «متین بانو» با عوامل این اثر دیدار و گفتوگو کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین، در این بازدید مدیرکل این مرکز ضمن شنیدن دغدغه‌ها و موانع پیش روی تهیهکننده این تله فیلم از ظرفیتهای اثرگذار و عبرتآموز تاریخ معاصر سخن گفت و سوژه‌های مرتبط با این مقوله و چگونگی بسط این مفاهیم تاریخی به موضوعات اجتماعی امروز و تبیین سبک زندگی اسلامی، ایرانی برای مخاطبان را از تکالیف برنامهسازان و فعالان این عرصه دانست و افزود: تاریخ یک سرمایه بسیار ارزشمند است و به همین منظور خدای متعال در قرآن کریم، اهل بیت علیهم السلام، بزرگان و دانشمندان همگی ما را به مطالعه تاریخ دعوت کردهاند.
«متین بانو» با موضوع معرفی تلاشها و اقدامات زنانی که همدوش مردان با حفظ حجاب در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند، در شبکه قزوین تولید می‌شود. این تله فیلم داستانی بومی از وقایع اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است که در بستری تاریخی اتفاق میافتد.

این مجموعه در دل خود نگاهی هم به صنعت فرش قزوین به عنوان صنعت بومی استان، حمایت از کالای ایرانی، مقابله با استعمار و رویدادهای تاریخی در روزهای آغازین انقلاب اسلامی دارد. در تله فیلم «متین بانو» چالشهای اجتماعی و فرهنگی عمیقی همچون فرهنگ مطرود «خوانین» در مناطق روستایی و محروم به نمایش گذاشته است که با ظلم و ستم زندگی و معیشت مردم را در گرو منافع طاغوت نگاه میداشتند.

تله فیلم «متین بانو» با موضوع اهداف و چشم اندازهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در شبکه قزوین تولید می‌شود و نگاهی چند وجهی به تاریخ و فرهنگ کشور دارد.

تله فیلم «متین بانو» به تهیهکنندگی حسن دهقان و کارگردانی محمد رسولی به مدت 90 دقیقه در شبکه قزوین تهیه می‌شود.