سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بازدید مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان از روند تولید سریال ملاحت - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان از روند تولید سریال ملاحت

بازدید مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان از روند تولید سریال ملاحت

 

ظهیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان به همراه معاونان مرکزبا حضور در لوکیشن سریال ملاحت از روند تولید آن بازدید کردند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش های عوامل تهیه و تولید این سریال 60 قسمتی  علیرغم وجود مشکلات و سختی های پیش رو گفت: فقر آنتن موجب فرار مخاطب می شود که برای رسانه آسیب محسوب  می شود،  سرمایه یک رسانه مخاطبین آن هستند هرچه مخاطب رسانه بیشتر باشد نشان از موفقیت بیشتر آن رسانه است. وی افزود: باید با مخاطب ارتباط بیشتری برقرار کنیم تا بتوانیم محتوا و مطالب مورد نظر مبتلا به جامعه را به آنها منتقل کنیم.مهندس ظهیری با اشاره به نافذ بودن زبان هنر بر استفاده از این هنردر  انتقال پیام تاکید کرد و گفت: می توان مطالب را به طور مستقیم بیان کرد اما در تلفیق با هنر ماندگار تر خواهد شد .

خلاصه داستان سریال «ملاحت»  : شعبان بالادهی از معتمدین روستای بالا ده همسرش را بر اثر ایست قلبی از دست می دهد و در آغاز داستان بیش از چهل روز از مرگ همسرش گذشته است. شعبان یک پسر به نام «مسعود» و دو دختر به نامهای «مهری» و  «ملاحت» دارد . مسعود به دلیل داشتن اعتیاد به کمپ برده شده و یکی از مهمترین علت مرگ زود هنگام مادر مسائل و مشکلات مرتبط با او است. مهری ازدواج کرده و در محل دیگری زندگی می کند اما ملاحت دختری متدین ،شاغل در یک فروشگاه بزرگ ،همدل و همنوای پدر و برادر خویش است. شعبان از برادر عقب افتاده اش «شکور» نیز نگهداری می کند. ماجرا با فرار مسعود و کمک و تلاش ملاحت توسط رئیس شورای محل شکل می گیرد. داماد حقه باز خانواده که کارش دلالی است با نقشه تلاش دارد تا زمین های زراعی پدر زنش را بفروشد و.... .

 این سریال  به تهیه کنندگی فرهاد ورزلدوست و کارگردانی فرهاد پاک سرشت در 60 قسمت 25 دقیقه ای در سیمای مرکز گیلان تولید می شود و غیر از روزهای جمعه از ساعت 22:30 از شبکه باران پخش می شود.