سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

بازدید معاون امور استان ها از صدا و سیمای یزد - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید معاون امور استان ها از صدا و سیمای یزد

استفاده از همه ظرفیت های استان در جهت معرفی آیین ها و سنت ها

 

معاون امور استان های صدا و سیما گفت: صدا و سیمای یزد یکی از مراکز برتر رسانه ملی در مراکز استانی است  که با قابلیت ها و توانمندی های ویژه خود می تواند به قطب تامین نیرو و برنامه سازی شرق کشور تبدیل شود.  

دکتر دارابی امروز صبح ضمن بازدید از بخش های مختلف و گفتگوی مستقیم با کارکنان در نشست شورای مدیران صدا و سیمای مرکز یزد گفت : خوشبختانه صدا و سیمای یزد در سال های اخیر موفقیت های چشمگیری بویژه در بخش هایی چون رادیو، فضای مجازی، انیمیشن ، مستند سازی و پژوهش کسب کرده که این موفقیت ها باید همچنان ادامه یابد .

معاون امور استان های صدا و سیما افزود: استان یزد مهد قنات و قطب کشور در زمینه های مختلف همچون پزشکی ، صنعتی و گردشگری است که این توانمندی ها باید توسط رسانه ملی تبیین ، تبلیغ و تقویت شود.

وی ادامه داد: صدا و سیمای یزد به لحاظ داشتن مدیران و کارکنانی با اخلاق و حرفه ای ، روحیه همدلی و همکاری برای غلبه بر مشکلات  و جلب اعتماد مردم و مسئولان از مراکز برجسته کشور است و کارکنان صدا و سیما باید قدر این داشته های خود را بدانند. 

معاون امور استان های صدا و سیما با اشاره به ضرورت نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یزد از استان های پیشتاز کشور در پیروزی و پیشبرد انقلاب اسلامی بوده و شهید صدوقی سومین شهید محراب در پیشبرد انقلاب اسلامی نقش موثری بویژه در شرق کشور داشته است . 

وی بر استفاده هر چه بیشتر از گویش یزدی در تولید برنامه های صدا و سیما تاکید کرد و افزود: صدا و سیمای یزد باید در تولید مجموعه های طنز و انیمیشن به قطب کشور تبدیل شود. 

 دکتر دارابی با اشاره به آئین های ارزشمند سنتی یزد گفت: تبیین درست آئین های سنتی و آسیب شناسی آن از جمله وظایف رسانه ملی در استان یزد است . 

 

وی با اشاره به این که زمانی یزد شهر دوچرخه ها بوده و اکنون موتور و ماشین جای دوچرخه ها را گرفته است بر ضرورت فرهنگ سازی صحیح و حفظ سنت ها و آیین ها در سطح شهر بویژه بافت قدیم یزد تاکید کرد. 

وی اظهار کرد: خوشبختانه مرکز یزد یکی از مراکز پیشتاز در عرصه فضای مجازی بوده و این موفقیت باید همچنان ادامه داشته باشد تا زمینه برای جذب جوانان فراهم شود. 

در این نشست همچنین دکتر پهلوانیان مدیر کل صدا و سیمای یزد با اشاره به توفیقات  مرکز یزد در سال های اخیر گفت خوشبختانه صدا و سیمای یزد جایگاه ممتازی  بین مردم و مسئولان یافته و درصد رضایت و افزایش مخاطب صدا و سیمای یزد در سال های گذشته رو به پیشرفت بوده است. 

معاون استان های صدا و سیمای یزد امروز همچنین از بخش های مختلف صدا و سیمای یزد بازدید و با کارکنان صدا و سیمای یزد در بخش های مختلف دیدار کرد. وی از پروژه ساختمان جدید صدا و سیمای یزد نیز بازدید و بر ضرورت تکمیل هر چه سریعتر این پروژه با استفاده از کمک های دولتی و سازمانی تاکید کرد. 

معاون استان های صدا و سیما به همراه مدیران معاونت استان ها همچنین روز گذشته در مراسم مختلف عزاداری در نقاط مختلف استان یزد از جمله مراسم نخل برداری تفت ، مراسم عزاداری حسنیه مریم آباد و مراسم عزاداری مسجد روضه محمدیه شرکت کرد .