جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

بازدید موسوی مقدم از پشت صحنه تولید « ختم ساغر» - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید موسوی مقدم از پشت صحنه تولید « ختم ساغر»

بازدید موسوی مقدم از پشت صحنه تولید « ختم ساغر»

بازدید موسوی مقدم از پشت صحنه تولید « ختم ساغر»

معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی گفت: استانداردهای مستند سازی در مرکز خراسان رضوی در طراز ملی است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در بازدید از روند ساخت فیلم مستند « ختم ساغر » تأکید کرد: در ساخت مستند باید از ویژگی ها و پارامترهایی که مختص این نوع تولیدات تصویری است،  استفاده شود که خوشبختانه قالب ساخت تکنیک و پردازش موضوع در این مستند که در مرکز خراسان رضوی در حال تولید است، هم طراز تولیدات ملی است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین عاملی که باید در کارهای مستند مورد توجه باشد، انعکاس واقعیت هاست ،افزود: با توجه به شخصیت عرفانی – اخلاقی و علمی میرزا جواد آقا تهرانی، همراهی ایشان در دوران قبل از انقلاب و  پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با مردم از شاخصه هایی است که در فیلم مستند ختم ساغر به خوبی در سناریوی آن دیده شده است.

مستند ختم ساغر سه مرحله از حیات مرحوم میرزا جواد آقا تهرانی را روایت می کند که قرار گرفتن ایشان در فرایند حوادث سیاسی زمان خود، ولایت پذیری، همراهی با خط مشی امام (ره) و همراهی با رزمندگان اسلام در خط مقدم جبهه ( عملیات رمضان ) بخش های شاخص این مستند روایی است.این مستند قرار است تا پایان امسال خاتمه یابد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در بازدید از پروژه ساخت سوله اداری تولیدی و اماکن ورزشی مرکز خراسان رضوی گفت: هزینه کرد در زمینه های بهداشتی ورزشی موجب سلامت عمومی همکاران، کاهش بیماری ها و هزینه های درمان خواهد شد.

این بخش تکمیلی ساختمان صدا و سیمای خراسان رضوی مجموعاً حدود دو هزار متر مربع زیر بنا دارد که در دو طبقه شامل بخش های رفاه، اداری، مرکز بهداشت، تعاونی مصرف کارکنان و یک سوله ورزشی در حال ساخت است.

برای ساخت این مجموعه تاکنون حدود سه میلیارد ریال هزینه شده است و قرار است در مهر ماه سال 94 به بهره برداری برسد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در جمع مدیران صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: ایجاد تحول در تولید و پخش و همچنین تحول در مجموعه مأموریت ها و نوآوری و ابتکار از مهمترین برنامه ریزی های رسانه ملی است.

وی افزود: باید همه توان خود را برای افزایش ضریب نفوذ مخاطب به کار گیریم.

 

وی با اشاره بر توجه به نقش شبکه های مجازی و شبهات مطرح در برخی از شبکه های ماهواره ای و معاند افزود: رسانه ملی نباید در این زمینه منفعل باشد.

معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی با تأکید بر ایجاد تحول مبتنی بر مطالعه در رسانه ملی گفت: استفاده از نیروهای قوی و متخصص با نخبگان می تواند در این مسیر راهگشا باشد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی برنامه های تدوین شده در این مرکز را برای ایجاد تحول در تولیدات و همسو با سیاست های کلان سازمان تشریح کرد.