جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بازدید نمایندگان استان از صدا و سیمای مرکز اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید نمایندگان استان از صدا و سیمای مرکز اردبیل

بازدید نمایندگان استان از صدا و سیمای مرکز اردبیل

 

برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از واحد های مختلف صداوسیمای مرکز اردبیل بازدید و با مدیر کل و معاونان مرکز در حوزه ظرفیت ها و مشکلات موجود گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومي مرکز اردبیل ،كريمي نماينده مردم اردبيل،نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي در اين بازديد ضمن قدرداني از تلاش كاركنان اين مركز در انعكاس اخبار و مسائل مربوط به استان و همچنين ترويج و تبليغ فرهنگ مردم اردبيل ،گفت: ما در بازار سازي توليدات مختلف استان به ويژه در حوزه گردشگري و كشاورزي با مشكل مواجه هستيم و صدا وسيماي مركز استان مي تواند در اين راه كمك شاياني به اقتصاد استان بكند.

بدري ديگر نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي گفت :صداوسيماي مركز در زمينه معرفي پتانسيل هاي مختلف استان برنامه ها و توليدات خوبي داشته است و همه نمايندگان مردم استان پيگر مطالبات به حق صداوسيما به ويژه در زمينه تجهيزاتي و مالي خواهيم بود.

ميرزاده نماينده مردم شهرستان گرمي در مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير و تشكر از توليدات فاخر شبكه استاني سبلان، داشتن نگاه عدالت محور به سهم شهرستان ها در رسانه استاني را اصلي مهم و اساسي دانست و افزود: شرايط ايجاب مي كند تبليغ ، ترغيب و تشويق افرادي كه در بحث اقتصاد واشتغالزايي فعال هستند و باري از دوش دولت و ملت برمي دارند از برنامه هاي اولويت دار رسانه ملي و بويژه صداوسيماي مركز اردبيل باشد.

در اين جلسه ملكي نماينده مردم مشكين شهر در مجلس شوراي اسلامي نيزبا بيان اينكه مركز اردبيل آيينه تمام نماي استان است كه هم كمالات ، هم عيب ها و مشكلات را به نمايش مي گذارد گفت: تنوع و نوآري در برنامه هاي توليدي مهمترين لازمه براي جذب حداكثري مخاطبان است كه براي تحقق اين امر بايد با تجهيز صداوسيماي مركز استان به دستگاه هاي پيشرفته و به روز دنيا و افزايش كيفيت فني لازم است در بحث محتوايي از مشورت افراد خوش فكر و خلاق هم بهره گرفته شود.

وي نياز سنجي از مخاطبان ، توليد و پخش برنامه هاي كارشناس محور، همچون ميزگرد ها و تقويت حوزه برون مرزي را از نكات مهمي دانست كه مي تواند صداوسيماي مركز استان را در دستيابي به اهداف رسانه اي ياري رساند .

مددي مدير كل مركز هم در اين ديدار تصريح كرد: امروز مقوله تبليغات و اطلاع رساني كاركرد ويژه رسانه است و ما تلاش مي كنيم با تمام امكانات و توان خود در راه معرفي پتانسيل ها ، رفع موانع و مشكلات حوزه هاي مختلف استان از جمله گردشگري، كشاورزي و بحث منطقه آزاد استان تلاش كنيم.

مددي با اعلام اين كه در حال حاضر 87 درصد جمعيت استان اردبيل ساكن در مناطق شهري و روستايي از سيستم ديجيتال بهره‌مند هستند،خاطر نشان كرد: براي پوشش كامل استان با سيستم ديجيتال بايد  180 ايستگاه ماهواره اي تجهيز و تبديل شوند كه تحقق آن مستلزم مساعدت و همراهي همه مسئولان با شبكه استاني سبلان است.