سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

بازدید نهاوندی از پشت صحنه تله فیلم تابستان طولانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازدید نهاوندی از پشت صحنه تله فیلم تابستان طولانی


مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در  بازدید از پشت صحنه و مراحل تصویربرداری فیلم تلویزیونی « تابستان طولانی » بر ضرورت تولید آثار ارزشمند و هدایتگر در استان تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی در جریان این بازدید به تصویر کشیدن موضوعات مرتبط با دفاع مقدس را یکی از راهکارهای الگوسازی برای فصل آینده خواند و افزود: در تاریخ ایران دو اتفاق مهم رخ داده که مهمترین اتفاقات تاریخ این کشور انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس است.

وی در ادامه بیان داشت: تله فیلم « تابستان طولانی » روایتی نو از جنگ هشت سال دفاع مقدس را به تصویر می کشد.

فیلم تلویزیونی تابستان طولانی به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی دکتر علی خزاعی فر با محوریت دفاع مقدس به مدت 90 دقیقه پس از نگارش فیلمنامه در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی تهیه و تولید می شود.

این تله فیلم یک ماه پیش تولید داشته و تا اواسط شهریور ماه تصویربرداری آن به پایان می رسد، این تله فیلم به زبان فارسی تولید می شود و دارای 9 لوکیشن اصلی و بیش از 10 لوکیشن فرعی است که در روستاهای اطراف مشهد تصویربرداری می شود.

عوامل تله فیلم تابستان طولانی شامل تصویربردار: داوود رحمانی؛ صدابردار: محسن طیبی؛ مدیر تولید: ابراهیم الله یاری و بازیگران: حسین طاهری، کیوان صباغ، روشنک سه قلعه ای و امیرحسین رفیعا هستند. سال 1362 در دوران جنگ تمام مردان روستا به غیر از پیرمردان، زنان و بچه ها در یک زمان در جبهه هستند و پس زمینه های جنگ در این روستا در فیلم به تصویر کشیده می شود.

alt

alt