سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

بازسازی زندگی یکی از پزشکان امام (ره) در شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

بازسازی زندگی یکی از پزشکان امام (ره) در شبکه شما

مستند دکتر الیاسی از مفاخر استان اردبیل به کارگردانی بهمن داش تیموری و تهيه کنندگی عزیز سرخانی دوشنبه 13 خرداد ساعت 19:30 از شبکه شما پخش می شود. 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما، برنامه مفاخر استان اردبیل با موضوع معرفی چهره‌های ماندگار استان در شبکه استانی سبلان تهیه و تولید شده است. دکتر هدایت ا... الیاسی یکی از اساتید علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بوده است که حدود 71 سال از عمرش می گذرد و هم اکنون به عنوان رییس مرکز تحقیقات بیهوشی  دانشگاه مشغول به کار است. ایشان متولد خلخال (استان اردبیل) می باشد و دوران ابتدایی و قسمتی از متوسطه را در شهرهای کوثر و خلخال تحصیل کرده اند و مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه تهران و تخصص بیهوشی را در دانشگاه شیکاگو آمریکا گرفته است و به عنوان استاد دانشگاه در شیکاگو مشغول به کار بوده است.

او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1358 به ایران مراجعت کرده است و به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشغول به کار می شود. دکتر الیاسی در دوران هشت ساله دفاع مقس بنا به اقتضای تخصص پزشکی اش یعنی بیهوشی در بیمارستان های مختلف به مداوای مجروحین جنگ تحمیلی پرداخته است. ارائه طرح بیمارستان های خط مقدم و ساماندهی مراقبت های فوری برای نجات مجروحین جنگی، را می توان از فعالیت های بعد از انقلاب دکتر الیاسی نام برد.

alt

همچنین وی از جمله پزشکانی بوده است که برای معالجه و مراقبت پزشکی از حضرت امام (ره) دعوت شده است و جزء پزشکان معالج حضرت امام (ره) بوده است. علاقه شدید دکتر الیاسی به تحصیل علم با تمام کمبودهای موجود آن زمان، سابقه مبارزاتی، عضویت در تیم پزشکی معالج حضرت امام (ره) و خدمات شایان ایشان در امر تربیت پزشکان جوان باعث شد تا ایشان را به عنوان یکی از مفاخر استان به مخاطبان معرفی شود.