جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

باز پخش دنیای شیرین دریا از شبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

باز پخش دنیای شیرین دریا از شبکه شما

این روزها شاهد پخش دوباره سریال خاطره‌انگیز دنیای شیرین دریا، ساخته بهروز بقایی از شبکه شما هستیم. این سریال که تاریخ ساختش به سال های گذشته برمی‌گردد، در بازپخشش همچنان تازه و باطراوت و جذاب به نظر می‌رسد.

یکی از جذابیت‌های این سریال زنده‌یاد «پوپک گلدره» است. او درست در زمانی که به دوران بلوغ بازیگری‌اش رسیده بود، از دنیا رفت و به خاطره‌ها پیوست. بخشی از جذابیت سریال «دنیای شیرین دریا» به توانایی این بازیگر در ارائه نقش یک دختر ساده‌دل روستایی برمی‌گردد.

وی علاوه بر این که نقش «دریا» را بازی می‌کرد، راوی داستان‌های سریال هم بود و به بینندگان اجازه می‌داد دنیا را از پنجره نگاه یک دختر جوان ببینند. او هر روز خاطراتش را یادداشت می‌کرد و با خواندن آنها بینندگان را هم با خودش همراه می‌کرد.

در روستایی که دریا در آن زندگی می‌کرد، خبری از اتفاقات تلخ و تکان‌دهنده نبود. قرار هم نبود زندگی شخصیت‌ها دستخوش بحران‌های پیش‌بینی نشده بشود. آنچه روایت سریال را جذاب می‌کرد، صمیمیت جاری در روابط بین اهالی روستا بود.

در این روستا اگر یکی از شخصیت‌ها به هر دلیلی آزرده خاطر می‌شد، همه اطرافیانش دست به کار می‌شدند و تلاش می‌کردند که مشکلش را حل کنند.

alt

دنیای شیرین دریا در کنار مجموعه‌های زی‌زی‌گولو، مجید دلبندم، قصه‌های مجید و سیب خنده جزو کارهای موفقی است که با هدف پاسخگویی به نیازهای قشر نوجوان ساخته شده است.

کارگردانی که می‌خواهد برای این قشر کاری نمایشی را جلوی دوربین ببرد باید با ویژگی‌های این دوران سنی کاملا آشنا باشد. شاید به همین خاطر است که کارهای موفق این حوزه کم و انگشت شمارند.

در دنیای شیرین دریا، کودکان و نوجوانان همه‌کاره روستا بودند و با شیطنت‌ها و مهربانی‌هایشان مهمان خانه‌های مردم می‌شدند.

در این میان دریا‌ برای بچه‌های آنجا حکم بزرگ‌تری را داشت که با نصیحت‌های دلسوزانه‌اش به آنها راه و چاه را نشان می‌داد.

اگر می‌خواهید خاطره سریال دنیای شیرین دریا برایتان زنده شود، می‌توانید هر شب ساعت 22 شاهد این سریال از شبکه شما باشید.