سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

باز پخش سال های مشروطه با زبان آذری - صفحه محتوایی خبر

 

 

باز پخش سال های مشروطه با زبان آذری

مجموعه تلویزیونی «سال های مشروطه» به کارگردانی محمد ورزی با گویش آذری از شنبه 25 خرداد از  شبکه سراسری «شما» به روی آنتن می‌رود.

این سریال در 21 قسمت 45 دقیقه‌ای، از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 24 و تکرار آن نیز روز بعد ساعت 12 از این شبکه پخش می‌شود.

با توجه به استقبال گسترده‌ی مخاطبان شبکه شما از پخش فیلم‌ها و سریال‌های دوبله شده به گویش‌های مختلف، سریال تلویزیونی « سال های مشروطه » برای پخش از شبکه شما در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی به سرپرستی حمید سلیمانی‌نیا و صداپیشه‌های محلی به زبان آذری دوبله و با زیر نویس فارسی آماده شده است.

داستان سريال از سلطنت ناصرالدين شاه و زمان صدارت ميرزاتقي‌خان فراهاني مشهور به اميركبير آغاز مي‌شود و با سلسله حوادثي كه در نهايت منجر به انقلاب مشروطيت شد، ادامه پيدا مي‌كند.

در اين سريال، جمشيد مشايخي يك‌بار ديگر در نقش كمال‌الملك ظاهر شده و محمد صادقي هم ايفاگر نقش اميركبير خواهد بود.

آزيتا حاجيان در نقش مهد عليا و ايرج راد هم ناصرالدين‌شاه اين سريال تلويزيوني شده است. بجز اين بازيگران، اكبر عبدي (مظفرالدين شاه)‌، حسام نواب صفوي (جمال‌الدين اسد‌آبادي)‌، محمدرضا شريفي‌‌نيا (رمال)‌، محمد مطيع (اتابك)‌، رضا رويگري (ميرزاي آشتياني، كريم دواتگر)‌، داريوش كاردان (ميرزا آقاخان ‌نوري)‌، يوسف صيادي (آقا جوهر)‌، جمشيد جهانزاده (شاپ شال)‌، تينا پاكروان (امينه)‌، فريبا خادمي (مادام حاجي عباس)‌، چنگيز وثوقي (كامران ميرزا)‌ و سعيد شيخ‌زاده (ناصرالدين شاه جوان)‌ به همراه عده ديگري از بازيگران هنرنمايي مي‌كنند.

اين سريال را علي لدني تهيه كرده است و در ساخت آن يلدا جبلي (تدوين)‌، ستار اوركي (آهنگساز)‌، فرشاد خالقي (مدير تصويربرداري)‌، تينا پاكروان (مدير توليد)‌، رويا ابراهيمي‌ (طراح صحنه و لباس)‌، عليرضا غفاري (مدير صدابرداري)‌، شهرام خلج (طراح چهره‌پردازي)‌ و مسعود عجمي (عكاس)‌ همكاري كرده‌اند.

در اين سريال، زندگي 5 پادشاه ايران در مدت 70 سال روايت مي‌شود و در آن 130 شخصيت مختلف حضور دارند. و در لوكيشن‌هاي مختلفي چون كاخ گلستان، كاخ سعدآباد، كاخ نياوران، شهرك سينمايي غزالي، شهرك سينمايي دفاع مقدس، بازار سعدالسلطنه، باغ فين كاشان، دهكده كن و باغ ملك و... تصويربرداري اين سريال صورت گرفته است.

alt

alt