حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷

باغ شرقی - صفحه محتوای سیما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

باغ شرقی

Loading the player...

تهیه کنندگی مسابقه تلفنی باغ شرقی را «علی نانواباشی» بر عهده دارد. همچنین عوامل ذیل در تولید و پخش این برنامه همکاری می کنند:

مجری : سید مرتضی حسینی/ محمدرضا زمانی پور/ مرسل مالکی

طراح سوال: علی نانواباشی/ سمیه سادات حسینی ایوری

کارگردان : علی نانواباشی/ مینا غضائری/ سید علی اصغر طهماسبی پاشا/ امید واحدی فر/ سید بهزاد امیرآبادیزاده

صدابردار : مهدی مهدی پور/ امیر زارعی/ سعید بیجاری/ احسان جعفرزاده

تصویربردار : محمد بهشتی/ حسن اکبری/ سعید رضایی/ مهدی مودی/ احمد نیک فرجام

گرافیست : سمیه کاظمی/ حسین امیرآبادی زاده/ رقیه خسروی/ مینا غضائری/ فاطمه آریابد

مسابقات تلویزیونی برنامه هایی شاد، پرانرژی و جذاب هستند که ضمن بالا بردن سطح اطلاعات عمومی مخاطبان، لحظاتی شاد و سرگرم کننده نیز برای آنان به همراه می آورند.

در همین راستا شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی، مسابقه «باغ شرقی» را به صورت زنده و تلفنی تولید و پخش می کند. این مسابقه رقابتی است بین دو شرکت کننده که در بخش هایی نیز با یکدیگر تعامل و همکاری خواهند داشت.

باغ شش ضلعـی بزرگی به صورت دایره ای شکل کرت بندی شده است. در هـر قسمت از این باغ درختان عنـاب، زرشـک و انـار وجود دارد و گل های زعفـران و نرگس در لابلای آنها به چشم می خورد. آرم و لوگوی شبکه استانی خراسان جنوبی نیز به صورت حوضی ساخته شده که فواره های آب از کنار آرم به درون حوض می ریزند. در درون حوض پنج انار دیده می شود که بر روی سکوهایی سنگی از جنس سنگ گرانیت مشکی، گرانیت قهوه ای، مرمر سفید، مرمر سبز و سنگ فیروزه قرار گرفته اند. در اطراف باغ سه درب وجود دارد که یک درب مخصوص ورود شرکت کنندگان به بخش جایزه و دو درب دیگر مخصوص ورود و خروج شرکت کنندگان به باغ های دیگر می باشد. درون هر انار، یک تندیس از داروهای گیاهی قرار دارد که بر روی سنگی الماس گونه حک شده و در داخل سبدی از همان گل قرار گرفته است. هر یک از دو شرکت کننده می توانند دو تندیس انتخاب کنند.

مسابقه در پنج مرحله انجام می شود. شرکت کنندگان در هر مرحله باید به یک یا دو سؤال پاسخ داده و دو بازی را انجام دهند تا به درب پشتی باغ برسند

بعد از انجـام بـازی ها شرکت کنندگـان به درب آخـر مـی رسند و امتیازهـا قبـل از ورود به بخش نهایـی و جوایز مورد ارزیابـی قرار می گیرند. در نهایت فرد برنده ضمن کسب تندیس فیروزه ای (گل زعفران)، بر اساس مجموع امتیازات کسب شده، مبلغی به عنوان جایزه نیز دریافت خواهد کرد.

هر برنامه یک نفر برنده داشته و جایزه وی نیز در همان برنامه اعلام می شود. جایزه بر مبنای سقف امتیازات شرکت کننده (معادل 150 هزار تومان) تعیین شود.

این مسابقه بیشتر بر توانایی شرکت کننده شامل اطلاعات عمومی، تمرکز و حافظه دیداری، توانایی جسمی، حفظ اشعار، سابقه فکری، شناخت رنگ ها و طرح ها تمرکز دارد.

مسابقه «باغ شرقی» در 196 قسمت 35 دقیقه ای در سیمای خاوران تولید می شود که شما بینندگان عزیز می توانید هر روز راس ساعت 18:00 بیننده برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی باشید. ضمنا تکرار برنامه نیز در ساعت 08:25 روز بعد پخش خواهد شد.

سال تولید: 1396