سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

باید با رعایت کامل بی طرفی در انتخابات زمینه تشکیل مجلسی انقلابی و با کیفیت را فراهم کنیم - صفحه محتوایی خبر

 

 

باید با رعایت کامل بی طرفی در انتخابات زمینه تشکیل مجلسی انقلابی و با کیفیت را فراهم کنیم

باید با رعایت کامل بی طرفی در انتخابات زمینه تشکیل مجلسی انقلابی و با کیفیت را فراهم کنیم

 

رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به در پیش بودن انتخابات حساس مجلس یازدهم در اسفند ماه سال جاری تاکید کرد :سازمان صدا و سیما همچون همیشه و البته کامل تر و دقیق تر از قبل باید با رعایت بی طرفی در انتخابات زمینه حضور پرشور مردم و تشکیل مجلسی انقلابی و با کیفیت را در آغاز گام دوم انقلاب فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها؛ دکتر علی عسکری در نشست سالیانه مدیران کل مراکز استانی رسانه ملی در مشهد مقدس از تشکیل قریب الوقوع ستاد انتخابات سازمان صدا و سیما خبر داد و افزود :مراکز استانی هم باید هر کدام ستاد انتخاباتی فعال و دقیقی داشته باشند و ضمن رصد دقیق شرایط استان زمینه حضور پرشور مردم و برگزاری انتخاباتی قانونمند را فراهم آورد.

دکتر علی عسکری در این نشست همچنین با تاکید بر لزوم صیانت از زبان فارسی اصیل با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد : با بهره گیری از مشاوران و دستیاران متخصص، مانع فرسایش زبان فارسی در برابر تهاجمات زبان‌های بیگانه شوید و در این زمینه طراحی علمی و عملیاتی داشته باشید.
رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به فهرستی از نام های فارسی که در اختیار مراکز قرار می‌گیرد از ایجاد سازوکار تشویق و تنبیه در این حوزه خبر داد.
دکتر علی عسکری بر خودسازی درونی و رسانه ای به منظور بهبود ارتباطات درون و برون سازمانی تأکید کرد و گفت: ما باید با ایجاد حلقه‌های معرفتی و گردش فکری، کیفیت محتوایی را بالا ببریم. رئیس رسانه ملی پیشنهاد داد جلسات هفتگی به صورت مداوم میان افراد مؤثر در حوزه پیام برگزار شود تا شاهد افزایش کیفیت نیروی انسانی باشیم .
رئیس سازمان صداوسیما رونق تولید را جان مایه اقتصاد مقاومتی خواند و به مدیران صداوسیمای مراکز استان‌ها گفت: برای همکاری با قرارگاه رونق تولید که در معاونت سیما ایجاد شده است مانند بقیه معاونت ها و شورای اقتصاد به میدان بیایید. دکتر علی عسکری با اشاره به ویژگی‌ها و مزیت های خاص هر استان در حوزه اقتصاد نیز تصریح کرد: شما باید با معرفی ظرفیت ها، مهارت ها و زمینه‌ها باعث موج آفرینی رونق تولید که مدنظر مقام معظم رهبری است، شوید.
رئیس رسانه ملی با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان که فصل اوقات فراغت است، به 18 سرفصل ارائه شده توسط معاونت سیما در بخش های گوناگون اشاره کرد و گفت: زمینه فعالیت های تابستانی هر مرکز بسته به شرایط اقلیمی و بومی‌باید مورد بررسی قرار گیرد و مهارت ها و مشاغل به جوانان معرفی شود.
دکتر علی عسکری با اشاره برنامه ریزی جدید دشمن در زمینه ضربه زدن به فرهنگ حجاب و عفاف تاکید کرد :باید در این زمینه با اقداماتی هوشمندانه راه سواستفاده دشمن و اجرای برنامه ریزی آنها را بست و از فضای فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی محافظت کرد .
دکتر علی عسکری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت پرداختن به جایگاه مساجد در صداوسیمای مراکز اشاره کرد و گفت: شما می توانید با معرفی مساجد نمونه یا حتی نقد نسبت به مساجدی که ضعیف عمل می‌کنند، به شبکه‌های ملی کمک کنید.
رئیس رسانه ملی بار دیگر بر افزایش کیفیت برنامه‌های مراکز استان‌ها تأکید کرد و گفت: برنامه‌ها باید هم از نظر کیفی، هم از نظر کمی و هم از نظر تکنیک و ظاهر پیشرفت کنند. دکتر علی عسکری بر لزوم مطالعه و تحقیق قبل از ساخت هر برنامه ای تأکید کرد و برنامه سازان را از ساخت برنامه‌های دم دستی بدون مطالعه برحذر داشت.
دکتر علی عسکری در ابتدای این همایش از زحمات مدیران مراکز صداوسیما در سال 97 که تلاش آمریکا و صهیونیست ها برای ضربه به نظام را با فعالیت رسانه ای خنثی کردند، تشکر کرد. وی حضور پرشور مردم در راهپیمایی‌های 13 آبان و 22 بهمن را گواه موفقیت رسانه ملی در اقناع مخاطب و جلوگیری از القای انحرافات در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست. رئیس سازمان صداوسیما این روزها را روزهای اقتدار ایران خواند و گفت: انهدام پهپاد آمریکایی با موشک کاملا ایرانی سوم خرداد، رونمایی از قدرت انقلاب اسلامی و اقدامی عملی در راستای پیام گام دوم مقام معظم رهبری بود که نشان از حرکت به سمت جامعه سازی و تمدن سازی است. رئیس رسانه ملی افزود: پس از مدت ها صبر استراتژیک، با این اقدام بازدارنده، غربی‌ها در حوزه‌های مختلف، عقب نشینی کردند. رئیس سازمان صداوسیما تصریح کرد :اگر چه ما در صلح مسلحیم و در حوزه نظامی‌به موازنه رسیده ایم اما جنگ رسانه ای ادامه دارد و بار بزرگی بر دوش ما در سازمان صداوسیما قرار دارد. دکتر علی عسکری به نقش حساس رسانه‌های استانی در این جنگ رسانه ای اشاره کرد که از نمای نزدیک و با گویش محلی با مردم در ارتباطند و به صورت موزائیکی تمام ایران را پوشش می دهند. وی با ابراز خرسندی از خوشنامی مراکز صداوسیمای استانی که باعث علاقه مردم و مسئولان به مراکز شده اند، از نقش مهم این مراکز در ترویج فرهنگ مقاومت گفت. دکتر علی عسکری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که بر فرهنگ مقاومت تأکید داشتند، گفت: ما به عنوان رسانه ملی باید فرهنگ مقاومت را پیگیری و تقویت کنیم. رئیس رسانه ملی به فرهنگ قرآنی و شیعی مقاومت با استناد به آیات و احادیث اشاره کرد و افزود: فرهنگ مقاومت باعث شکست ناپذیری و عامل پیروزی ما در جنگ اراده‌هاست. رئیس سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: مأموریت شماره یک ما، ترویج فرهنگ مقاومت است و باید برای رشد این ادبیات و گفتمان، کار کنیم و به شبهات جواب دهیم.