سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

با اقتباس از شعری از شهریار،"خان ننه" فیلم شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

با اقتباس از شعری از شهریار،"خان ننه" فیلم شد


تله‌فيلم "خان ننه" به تهیه کنندگی و کارگردانی حامد خیری مطلق در صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی تهیه وتولید شده است.

خیری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: پیش تولید این تله فیلم به مدت یک ماه و تصویربرداری آن نیز در مدت 20 روز انجام شده است.

وی با بیان اینکه مراحل تدوین و صداگذاری و موسیقی تله فیلم خان ننه در مدت یک ماه انجام شده است افزود: در حال حاضر تله فیلم آماده پخش است.

وی با اشاره به اینکه این تله‌ فيلم برگرفته از شعر معروف استاد محمد حسین بهجت تبریزی (شهريار) بوده و در آن بيشتر جنبه‌هاي قرآني و ديني مد نظر قرار گرفته است بیان داشت: در این فیلم سعی شده است رابطه عاطفی یک نوه با مادربزرگ و تاثیرات تربیتی آن در زندگی و همچنین مقایسه آن با زمان حال مد نظر گرفته شده و تا حد امکان به شعر فولکلور و مشهور شاعر بلند آوازه معاصر استاد شهریار وفادار بمانیم.

وی در خصوص داستان این تله فیلم گفت: شهریار که استاد ادبیات دانشگاه است و حافظ قرآن، بر اساس اتفاقاتی عزم روستای محل تولد خود می کند. خانواده اش نگران شده و او را جست وجو می کند، شهریار که دوران کودکی و راز موفقیت هایش را مدیون مادربزرگ خود می داند، همیشه بر این باور بوده است که مادربزرگ در سفر کربلا ست و برای دیدن دوباره مادربزرگ بارها قرآن می خواند تا...

خیری با اشاره به اینکه این تله فیلم در 25 لوکیشن تصویربرداری شده است اظهار داشت: با توجه به پخش از شبکه های سراسری سیما این تله فیلم به زبان فارسی تولید شده است.

گفتنی است: شمسي فض‌اللهي و رها خداياري به همراه ژيلا اصلاني، ماهرخ رفيع‌زاده، خسرو پاياب، عباس سرودی پيژن و بابک لطفي از بازيگران اين تله ‌فيلم هستند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:مدير فيلمبرداري: پیمان عباس زاده / صدابردار: علی مظفری / دستيار کارگردان و برنامه ريز علیرضا سعید هارویان / منشي صحنه: بیتا خداد / طراح لباس: سحر گوران / مدير توليد : محد حمیدی / طراح گریم: بهمن ولی پور.

alt

alt