جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

با حضور دکتر دارابی صورت گرفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

با حضور دکتر دارابی صورت گرفت

بهره‌برداری از پروژه‌های جدید حوزه فنی معاونت امور استان‌های رسانه ملی

با حضور دکتر دارابی صورت گرفت

 

پنج پروژه جدید حوزه فنی معاونت امور استان‌های صدا و سیما با حضور دکتر دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی به بهره‌برداری رسیدند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، مراسم رونمایی و بهره‌برداری از پنج پروژه جدید حوزه فنی این معاونت امروز با حضور دکتر علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی برگزار شد.
از جمله این پروژه‌ها می‌توان به اتاق سرور، سیستم‌های صوتی و تصویری اتاق جلسات مرکز سیمای استان‌ها، سامانه تیکتینگ و خدمات مکانیزه و نیز سامانه آرشیو دیجیتال اداره کل صدا اشاره کرد.
اتصال معاونت امور استان‌ها به شبکه فیبری سازمان صدا و سیما نخستین پروژه‌ای بود که با حضور دارابی به بهره‌برداری رسید؛ با این امکان، سیگنال صدا و تصویر مراکز استان‌ها و شبکه‌های سراسری در بستر فیبر نوری دریافت می‌شود.
تا قبل از این سیگنال‌رسانی به صورت ماهواره‌ای و با استفاده از ریسیورهای خانگی انجام می‌شد که از کیفیت و ایمینی پایینی برخوردار بودند.
این پروژه توسط حوزه فنی معاونت با مشارکت معاونت توسعه و فناوری رسانه به انجام رسیده است.
دومین پروزه‌ای که امروز به بهره‌برداری رسید،  بازسازی اتاق سرور معاونت امور استان‌ها بود؛ از آنجا که اتاق سرور معاونت که محل تجمیع سرویس‌هایی نظیر مانیتورینگ، Lan-tv ،آرشیو و تامین، Ftp و ... هستند، ایمنی و استانداردی از نظر برق، cooling، ارت، UPS و کف کاذب نداشت، با مرمت و بازسازی اتاق مذکور مطابق با استانداردهای روز، نسبت به تامین امکانات مذکور اقدام شد.
نصب و راه‌اندازی سیستم صوت و تصویر اتاق جلسات مرکز سیمای استان‌ها دیگر پروژه‌ای بود که در حوزه فنی به انجام رسیده و شامل تجهیز اتاق جلسات مرکز سیمای استان‌ها به سیستم صوت و تصویر هوشمند با امکانات ضبط با کیفیت است.
امروز همچنین از اپلیکیشن سیما و صدای مراکز با حضور دکتر دارابی رونمایی شد؛ این نرم افزار با همکاری معاونت توسعه و فناوری رسانه اپلیکیشن سیما و صدای استان‌ها تولید شده و قابلیت نصب بر روی گوشی‌های تلفن همراه و تبلت با سیستم عامل اندروید را دارد.
علاوه بر این چهار پروژه، سامانه تیکتینگ و خدمات مکانیزه هم با حضور دارابی به بهره‌برداری رسید؛ با همکاری معاونت توسعه و فناوری رسانه سامانه Ticketing راه‌اندازی شده است. با این امکان، تمام سخت افزارهای معاونت شناسنامه‌دار خواهند شد به طوری که خدمات فنی به صورت مکانیزه ارائه و پیگیری می‌شوند.