جهش تولید | یک‌شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹

با حضور رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی صورت گرفت - صفحه محتوایی خبر

 

 

با حضور رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی صورت گرفت

تقدیر از دو برنامه معاونت استان‌ها در حوزه پاسداشت زبان فارسی

با حضور رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی صورت گرفت

در مراسمی با حضور دکتر حداد عادل، از دو برنامه رادیویی و تلویزیونی معاونت امور استان‌ها در حوزه پاسداشت زبان فارسی تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی در آستانه روز بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار و سالروز شعر و ادب فارسی با رئیس و معاونان فرهنگستان زبان و ادب فارسی دیدار کرد.
وی در این دیدار با تشریح رویکردهای رسانه ملی برای پاسداشت و ترویج زبان فارسی ابراز کرد: اقدامات فراوانی برای پاسداشت و ترویج زبان فارسی شده و همکاران ما در همه بخش‌های ملی، استانی و فراملی مجاهدانه برای حراست از زبان فارسی تلاش می‌کنند.
دکتر غلامعلی حداد عادل نیز در این نشست با قدردانی از توجه و اهتمام ویژه رسانه ملی به پاسداشت زبان فارسی و ادبیات گفت: تعداد برنامه‌های تولیدشده در این زمینه خصوصاً پس از عقد تفاهم‌نامه همکاری در سال گذشته نشان از توجه رسانه ملی به این امر دارد که موجب خرسندی و تشکر است.
در ادامه و با حضور روسای صدا و سیما و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی از دو برنامه رادیویی و تلویزیونی معاونت امور استان‌ها که در حوزه ترویج ادبیات فارسی و پاسداشت این زبان فاخر تاثیر بسزایی داشته‌اند تجلیل شد.
«
سر کوه بلند» عنوان برنامه‌ تولیدی صدای مرکز خراسان جنوبی با تهیه‌کنندگی حانیه پیرامی است که در زمینه معرفی تالیفات جدید در حوزه زبان و ادبیات فارسی و گرامیداشت مولفان و نویسندگان این عرصه پخش می‌شود.
در نشست امروز از این برنامه رادیویی و تهیه‌کننده آن تقدیر شد.
همچنین برنامه تلویزیونی «الف» که با طراحی، اجرا و کارشناسی شهرام شکیبا در شبکه «شما» تولید و پخش می‌شود هم مورد تجلیل قرار گرفت.
این برنامه تلویزیونی در ساحت‌های مختلف زبان و ادبیات فارسی به بحث و گفت‌وگوی کارشناسی می‌پردازد و برخی شبکه‌های سراسری هم نسبت به بازپخش آن اقدام کرده‌اند.